Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienas

Atpakaļ

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar vietējām pašvaldībām 17. un 18. aprīlī organizē Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienas, kas iesāks aizraujošu reģiona apceļošanas akciju pavasara un visas vasaras garumā, piedāvājot iespēju iepazīt dabas un kultūrvēstures mantojumu.
Lai gan epidemioloģiskās drošības ierobežojumu dēļ ierastajā formātā ar klātienes pasākumiem un pārgājieniem Ceļotāju diena nevar notikt, ikvienam interesentam ir iespēja doties uz Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu, kādā no tūrisma informācijas punktiem saņemt apceļošanas akcijas bukletu – karti un līdz pat augusta beigām vākt zīmodziņus apskates objektos.
Bukletu iespējams lejuplādēt un izdrukāt Pārvaldes tīmekļa vietnē vai saņemt kādā no tūrisma informācijas centriem.
Šajā nedēļas nogalē zīmogošana, ievērojot epidemioloģiskās drošības normas, būs iespējama šādos apskates objektos:
✔️ Burtnieku ezera muzejs – zīmogošana pieejama 17.aprīlī no plkst. 10.00 līdz plkst. 13.00, pārejā laikā pēc iepriekšējas pieteikšanās;
✔️ Limbažu novada TIC – zīmodziņš un bukleti atradīsies stendā pie TIC ieejas;
✔️ Salacgrīvas novada TIC – zīmogošana pieejama 17.aprīlī no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.30, pārējā laikā pēc iepriekšējas pieteikšanās;
✔️ Alojas novada TIC Staicelē – zīmogošana pieejama 17.aprīlī no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00, pārējā laikā pēc iepriekšējas pieteikšanās;
✔️ Mazsalacas novada TIC – zīmogošana pieejama 17.aprīlī no plkst. 8.30 līdz plkst. 16.30, pārējā laikā pēc iepriekšējas pieteikšanās;
✔️ Rūjienas novada TIC – zīmodziņš un bukleti nolikti kastītē pie TIC;
✔️ Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs – zīmodziņš un bukleti nolikti kastītē pie kultūrvēstures un apmeklētāju centra;
✔️ Strenču novada TIC – zīmogošana pieejama 17.aprīlī no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00, pārējā laikā pēc iepriekšējas pieteikšanās;
✔️ Valkas novada TIC – 17.aprīlī, kā arī pēc tam, zīmogošana ir iespējama uz iepriekšēju pieteikšanos, zvanot pa tālr. 26446602 vai 26496945.
Papildu akcijas uzsākšanai Limbažu novads nedēļas nogalē aicina uz “Fotomedībām Limbažos-2” un šīs spēles laikā dalībniekiem būs jāatrod un jāatpazīst 25 dažādi publiski pieejami objekti Limbažos un apkārtnē. Plašāka informācija par šo spēli un dalības noteikumi atrodami vietnē ww.visitlimbazi.lv.
Savukārt Kocēnu novads aicina uz spēli “Novadpētnieks Cilpo”. Spēli veido sešas cilpas, kas sastāv no 30 dažādiem jautājumiem, uzdevumiem un stāstiem par Kocēnu novadu – tā vērtībām, simboliem, interesantiem faktiem, personībām un īpašām vietām. Vairāk par to, kas ir cilpošanas spēles un kā tās notiek, iespējams uzzināt www.cilpo.lv. Spēles autori ir Kocēnu novada pašvaldība un aktīvā tūrisma centrs “Eži”.