XIV Latvijas amatierteātru salidojums “Spoguļo!”

Atpakaļ

Trīs dienas – no 19. līdz 21. jūlijam Alūksne bija pārvērtusies teju līdz nepazīšanai. Brīžiem ļoti klusās Vidzemes pilsētas ielās un apkārtnes pagastos varēja redzēt simtiem cilvēku ar kaklā pakārtiem spogulīšiem. Tie bija XIV Latvijas amatierteātru salidojuma “Spoguļo!” dalībnieki. Alūksnē bija ieradušies 1800 aktieru no 115 Latvijas amatierteātriem, kā arī spēlmaņi no Sidnejas (Austrālija) un Birmingemas (Lielbritānija) latviešu teātriem. Un tā ir tikai ceturtā daļa, kuri Latvijā spēlē amatierteātros… Viņu vidū arī J.Ziemeļnieka Strenču Tautas teātra aktieri.

Viens no salidojuma krāšņākajiem pasākumiem bija teatrāļu gājiens “UZspoguļo!”, kas pa pilsētas ielām vijās uz Pilssalas estrādi.

Salidojumu kopā ar Alūksnes pašvaldību rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Centra amatierteātru eksperte Dace Vilne stāsta: “Ar nepacietību gaidījām Latvijas amatierteātru vērienīgāko kopā sanākšanu, kurā atcerējāmies, cik vienkārši, bet reizē trāpīgi ir pateicis latviešu teātra tēvs Ādolfs Alunāns: “Dažs prasīs: kas tad nu īsi teāteris ir? Es še ar šo līdzību atbildēšu: teāteris ir kā spieģelis, kurā mēs paši savus labus un nelabus darbus, savas prieku, kā bēdu dienas, ar vārdu sakot, savu dzīvošanu redzam. Ikkatrai tautai, kura ātri uz priekšu un pie gaismas grib tikt, vajaga teātera. Teāteris spēj dažkārt vissliktāko cilvēku pārlabot”.”

Latvijas amatierteātru salidojumu, kas notiek reizi piecos gados un tiek dēvēts par teātru Dziesmu svētkiem krāšņākos mirkļus fotogrāfijās iemūžinājusi Alūksnes novada pašvaldība, Nacionālais kultūras centrs un Mārtiņš Eglītis.