Valmierā iekārto masu vakcinācijas centru

Atpakaļ

Viens no Latvijas masu vakcinācijas centriem Latvijā būs Valmierā, Kultūras centrā Rīgas ielā 10. Šobrīd ir uzsākta tā iekārtošana un sagatavošanās masu vakcinācijas centra darbības uzsākšanai.

 Vakcinācijas pakalpojuma sniedzēju atlases procedūrā vakcinācijas nodrošināšanai masu vakcinācijas centrā Valmierā  izvēlēta SIA “Vidzemes slimnīca”, kas nodrošinās 4 medicīnas personāla brigādes divās maiņās dienā. Valmieras vakcinācijas centrā plāno nodrošināt 500 iedzīvotāju vakcināciju dienā, līdz 3000 nedēļā.

Valmieras pilsētas pašvaldība vakcinācijas centram nodrošinās telpas un telpu iekārtojumu, tehnisko personālu, kas atbilst vakcinācijas centra darbībai nepieciešamajām prasībām. Vietas izvēle ir piemērota, lai to ātri un ērti sasniegtu gan Valmieras, gan apkārtējo novadu iedzīvotāji, kuri ieradīsies ar sabiedrisko transportu vai automašīnām. Tas būs ērti sasniedzams un pieejams arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Pašvaldība nepieciešamības gadījumā ir gatava šim darbam attālināto mācību laikā uzrunāt arī izglītības iestāžu medicīnas personālu. Paralēli masu vakcinācijas centra darbībai, vakcināciju Valmierā turpinās nodrošināt SIA “Vidzemes slimnīca”, SIA “Valmieras Veselības centrs” vakcinācijas kabineti, kā arī Covid-19 vakcinācijas nodrošināšanai pieteikušies ģimenes ārsti.

Vairāk informācijas: https://www.valmiera.lv/lv/jaunumi (avots: https://app.powerbi.com/view)

Valmieras iedzīvotāji ir vieni no aktīvākajiem, kuri piesakās vakcinācijai, līdz ar to svarīgākais, kas tiks prasīts no vakcinācijas procesa organizētājiem, būs nodrošināt vakcīnas un iedzīvotāju sarakstus.

Viena no priekšrocībām centralizētai vakcinācijai būs loģistikas atvieglošana vakcīnu piegādei, medicīnas personāla mērķtiecīgs darbs iedzīvotāju veselības stāvokļa novērtēšanai, vakcinēšanai un novērošanai, savukārt saziņas darbu ar iedzīvotājiem, saskaņojot vakcinācijas dienu un laiku, varēs veikt citi cilvēki.

Valmieras masu vakcinācijas centrs darbības uzsākšanai būs gatavs 1.aprīlī, lai jau aprīļa vidū, kad plānota liela vakcīnu devu piegāde Latvijai, vakcināciju uzsāktu ar lielāko iespējamo jaudu.

Vakcinācija ir vienīgais veids, kā sasniegt pūļa imunitāti, lai sabiedrība un valsts ekonomika varētu atgriezties situācijā, kāda tā bija pirms vairāk nekā gada.

Atgādinām, ka iedzīvotāji vakcinācijai var pieteikties:

  • manavakcina.lv (autorizējoties Latvija.lv);
  • zvanot pa tālruni 8989;
  • pie saviem ģimenes ārstiem;
  • ja ģimenes ārsts nav pieteicies vakcinācijai, Vidzemes slimnīcas un Valmieras Veselības centra vakcinācijas kabinetos.

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Melece

Valmieras pilsētas pašvaldības

Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Mob.tālr.: 26553317