Valka svin Livonijas landtāga 600 gadu jubileju

Atpakaļ

1419. gada februārī pirmo reizi Valkā tika sasaukts Landtāgs pēc Rīgas arhibīskapa iniciatīvas. Landtāga pulcēšanās vieta galvenokārt bija Valka, vēlāk Valmiera, jo tās atradās Livonijas centrā. Viduslaikos Valkā šādas tikšanās reizes notika vēl daudzas reizes vairāku gadu garumā.

Tāpēc sestdien, 13. jūlijā, 15.-16. gadsimta laikmeta svētki atdzīvinās Vecās Livonijas Landtāgu, kura norises vieta vēsturiski bijusi Valka – Valga.

Svētki norisināsies aiz Valgas Muzeja (Vabaduse 8, Valga) Sedes parkā.

  • Laikmeta svētki “Livonijas Landtāgs“ (Liivimaa Maapäev), kurus rīko Valgas Muzejs, iepazīstinās ar viduslaiku ieražām un mantojumu. Lielpasākuma viduspunktā būs vēsturiskais Livonijas landtāgs, uz kuru sapulcēsies baznīcu, zemes pārvaldnieku, pilsētu un Vācu ordeņa pārstāvji, lai kopā diskutēt par Livonijas vēsturi.

  • Livonijas landtāgā uzstāsies etnotranss grupa “Auļi” no Latvijas, ar viduslaiku mūziku un dejām uz skatuves būs arī “Saltatores Revalienses” un “Rondellus” no Igaunijas, kā arī vēsturisko notikumu atdzīvinātāji un zobencīnītāji. Pasākumu vadīs teātra režisors un aktieris Jaanus Rohumaa.

  • Plkst. 17.00 norisināsies publiskā debate “Mūsu Valga-Valka”. Debatētāji – Valgas apriņķa domes mērs Margus Lepiks un Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

  • Radošajās darbnīcās pasākuma viesi varēs mācīties miecēt trušādu, gatavot sev naudas maku no zivju ādas, ādas aproci, rotaslietu no dzīvnieka kaula, ziedi ādai no augiem vai oriģinālo ogles zīmējumu.

  • Tiem, kam būs vēlme, varēs fotografēties viduslaiku apģērbā. Varēs mācīties cīnīties ar zobeniem un šaut ar arbaletu.

  • Bērnus priecēs ponijs. Būs atvērta viduslaiku aptieka, baznīcai ziedojumus vāks mūķenes. Par iestiprināšanos rūpēsies Vanamõisa Toitlustus” un bērnu kafejnīca “Lastekohvik”.

Viss pasākums norisināsies viduslaiku atmosfērā. Ļoti gaidīti ir viesi pāvesta, bīskapa, rātskunga vai zemnieka apģērbā. Būs viduslaiku dejas un kopīga dziedāšana. Pasākumā piedalīsies arī Valkas novadpētniecības muzejs, kurš apmeklētājiem piedāvās radošo darbnīcu. Tajā varēs izveidot savu personīgo ģerboni un rotājumus ar karodziņiem. 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu speciāliste

Dace Pūce 

dace.puce@valka.lv

www.valka.lv