Uzmanies no finanšu krāpniekiem!

Atpakaļ

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), Valsts policija un citas institūcijas regulāri no iedzīvotājiem saņem informāciju par gadījumiem, kad krāpnieki izkrāpuši vai mēģinājuši izkrāpt finanšu līdzekļus. Tāpēc aicinām iesaistīties un palīdzēt informēt pilsētu un novadu iedzīvotājus par to, kā neiekrist finanšu krāpnieku slazdos un kā neuzķerties uz nelicencētu finanšu pakalpojumu sniedzēju piedāvājumiem!

Lai brīdinātu iedzīvotājus būt piesardzīgiem un izglītotu par biežāk sastopamiem krāpšanas gadījumiem un krāpnieku paņēmieniem, FKTK sagatavojusi divus īsus, skaidrojošus informatīvos materiālus. 

Finanšu krāpnieki

Nelicencēti pakalpojumu sniedzēji

Informatīvo materiālu vadmotīvs ir “Septiņreiz nomēri, pirms rīkojies”, proti, aicinām iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt saņemto piedāvājumu ieguldīt vai citu finanšu informāciju un lēmumu par savām finansēm pieņemt nesteidzīgi, bez citu personu izdarīta spiediena.

Materiāls “Uzmanies no finanšu krāpniekiem” skaidro, kādas pazīmes raksturo krāpnieku darbību un kā rīkoties, ja piezvanījis krāpnieks.

Materiāls “Uzmanies no nelicencētiem ieguldījumu pakalpojumiem” brīdina uzmanīties no ieguldījumu pakalpojumu piedāvātājiem, kas nav saņēmuši atļauju darbībai Latvijā. FKTK uzrauga tika licencētus tirgus dalībnieku, un tikai darījumos ar licencētiem ieguldījumu piesaistītājiem klientu un viņa ieguldītos līdzekļus aizsargā valsts.

FKTK mājaslapā atrodama papildu informācija:

– ieguldījumu pakalpojumu sniedzēji, kuriem ir tiesības strādāt Latvijā https://www.fktk.lv/tirgus-dalibnieki/ieguldijumu-pakalpojumu-sniedzeji/,

– brīdinājumi par nelicencētu pakalpojumu sniedzējiem, ar kuriem nedrīkst sadarboties https://www.fktk.lv/klientu-aizsardziba/bridinajumi-par-nelicencetiem-pakalpojumu-sniedzejiem-un-aizdomigiem-finansu-darijumiem/,

– informācija, kā atpazīt nelicencētu pakalpojumu piedāvājumus un krāpšanas mēģinājumus un kur vērsties, ja cilvēks kļuvis par upuri krāpniekiem vai uzrunāts sadarboties ar nezināmām personām https://www.fktk.lv/klientu-aizsardziba/uzmanies-neiekriti-krapnieku-un-nelicencetu-pakalpojumu-sniedzeju-lamatas/.