Strenču novads, Ēveles un Trikātas pagasti – pie Valmieras novada (papildināts)

Atpakaļ

Saeimā piektdien, 13.martā, otrajā lasījumā atbalstīts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekts ziņo Saeimas Preses dienests.“Šajā nopietnajā laikā, kad valstī izsludināta ārkārtas situācija, Saeima nodemonstrēja konstruktīvu sadarbību. Administratīvi teritoriālā reforma ir nepieciešama, bet vienlaikus ir svarīgi rūpēties par iedzīvotāju veselību. Man prieks, ka Saeima atbalstīja likumu otrajā lasījumā, lai nodrošinātu līdzsvarotāku valsts attīstību. Turpināsim diskusijas komisijā un Saeimā, likumprojektu skatot trešajā lasījumā,” sacīja par likumprojekta virzību atbildīgās Administratīvi teritoriālās reformas komisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs.

Saeima atbalstīja arī to, ka Strenču novads un Ēveles un Trikātas pagasti atradīsies jaunveidojamajā Valmieras novadā.

Paredzēts, ka 2021.gada pašvaldību vēlēšanas Centrālā vēlēšanu komisija izsludinās jaunajās administratīvajās teritorijās un ar jaunievēlētās pašvaldības domes pirmo sēdi izbeigsies visu bijušo pašvaldību domju pilnvaras. Jaunā pašvaldība būs novadā iekļauto līdzšinējo pašvaldību institūciju, finanšu, mantas, tiesību un saistību pārņēmēja.

Likumprojekts uzliek pienākumu VARAM līdz šī gada 1.jūlijam izstrādāt metodiku pašvaldībām jaunveidojamo novadu darbības uzsākšanai.

Tāpat likumprojekts uzdod pienākumu un nosaka pārejas periodu, lai valsts reģistros un informācijas sistēmās varētu veikt attiecīgās izmaiņas atbilstoši jauno administratīvo teritoriju iedalījumam.

Lai pašvaldību reformas īstenošanas likumprojekts varētu stāties spēkā, tas vēl trešajā lasījumā jāvērtē atbildīgajā Administratīvi teritoriālās reformas komisijā un Saeimas sēdē.  

Saeimas Preses dienests

Balsosanas rezultāti 2.lasījums