Strenču novadā norisināsies militārās mācības

Atpakaļ

No 2. līdz 4. jūlijam Strenču novada  Plāņu pagasta Oliņu ciema apkārtnē norisināsies Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona militārās mācības, lai gatavotos Nacionālo bruņoto spēku mācībām “Namejs 2021”.

Militāro mācību laikā Strenču novadā pārvietosies militārā tehnika un vairāk kā 70 zemessargi un karavīri formas tērpos ar ieročiem. Pārvietošanās maršruti plānoti tā, lai pēc iespējas mazāk traucētu satiksmi un vietējos iedzīvotājus.

Mācību laikā tiks izmantota salūtmunīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, un nenodara bojājumus videi. Mācību izmantotā teritorija pēc tam tiks apsekota un sakopta.

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot zemessargu pārvietošanos Strenču novadā un ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām.

Zemessardzes 22. kājnieku bataljons ir dibināts 1992. gada 10. oktobrī. Kopš 2018. gada 12. oktobra bataljona komandieris ir pulkvežleitnants Dmitrijs Oreškins.

Šā gada 23. augustā Zemessardzei aprit 30. gadadiena. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv !

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Informācijas daļa

Tālr.28326080

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi