Starpposms mājturības dizaina olimpiādē

Atpakaļ

Š.g. 30 aprīlī tiešsaistē Zoom platformā norisinājās valsts atklātā mājturības dizaina olimpiāde, kurā Strenču pamatskolas jaunieši piedalījās pirmo gadu. 

Olimpiādi organizēja Rīgas Mākslas un mediju tehnikums sadarbībā ar Latvijas Mājturības pedagogu biedrību, Valsts izglītības satura centru, Rīgas Izglītības un informatīvi metodisko centru, SIA Profline, SIA Stokker.

22. atklātā tehnoloģiju dizaina olimpiāde “Latviešu tautas pasaka – Eža kažociņš” ar platformas ZOOM starpniecību, norisinājās citādā formātā – attālināti. Dalībnieki olimpiādes uzdevumu pildīja katrs savā, iepriekš izvēlētā un iekārtotā darba vietā. Olimpiādei sākoties visus dalībniekus uzrunāja koka mākslas un metālmākslas nodaļas vadītājs Arvīds Verza, atgādinot galvenos uzdevumus un mērķus. Pirms darbu sākšanas katras klašu grupas pārstāvji tika iepazīstināti ar iepriekš nezināmo detaļu, kuru darba procesā bija nepieciešams iekļaut darba izpildē. Viss olimpiādes darba process tika uzraudzīts no komisijas locekļu puses. Olimpiādes darba izpilde tiešsaistē (uz katru dalībnieka darba rokām bija vērsta kamera) norisinājās gandrīz 6 stundas.

Olimpiādes noslēgumā jaunieši prezentēja savus darbu parādot to funkcionalitāti un izmantotos materiālus. Tika apkopoti rezultāti un tie kuru vērtējums pārsniedza 50 % atzīmi ir aicināti savus darbus nogādāt RMMT detalizētākai novērtēšanai līdz 7. maijam.

Olimpiādes dalībnieki 6.-7.klašu grupā veidoja savu tematisko kompozīciju plaknē. Savu pirmo dalību šajā grupā pieteica Jana Vendija Avotiņa (7.kl., materiāls – tekstils), Adelīna Ampermane (7.kl., materiāls – stikls), Elīna Ose (7.kl., dabas materiāli), Evelīna Baņņikova (7.kl., dabas materiāli), Adrians Nikels (7.kl., materiāls – koks), Daniels Taube (7.kl., materiāls – koks).

Olimpiādes dalībnieki 8.-9.klašu grupā veidoja trīs dimensiju funkcionālā dizaina objektu (priekšmets, izstrādājums ar pielietojumu). Šajā grupā savu galda lampu žūrijas vērtējumam piedāvāja Mārcis Millers (8.kl.) un Dāvids Ķilpis (9.kl.).

Starp labākajiem dalībnieku darbiem valstī tālākam vērtējumam iekļuva

Evelīnas Baņņikovas un Adriana Nikela darbi.

Visi dalībnieki saņem žūrijas komisijas pateicības rakstus par drosmi, uzdrīkstēšanos un labu darbu!!!

Skolēnus olimpiādei sagatavoja skolotājs Juris Alps.

Lepojamies ar visu mūsu jauniešu un skolotāja darbu!!!