Šogad Gaujas plosta siešana neierastāka kā parasti

Atpakaļ

Šogad plosta siešana norisināsies neierastā vietā un laikā – tieši pēc mēneša, 1. augustā, Strenčos, Gaujmalā pie lielās peldētavas. Arī plosta sējēji šogad būs citi. Strenču novada domes īstenojamā projekta “Gaujas plostnieku tradīcija” ietvaros tiks rīkota *meistarklase, lai plostnieku amata prasmju apgūšanā iesaistītu plašāku interesentu loku.

Vairāk: Gaujas plosta siešanas meistarklase

 

Uzaicinājums piedalīties meistarklasē “Plosta siešana”

Meistarklases vadītājs: Jānis Vāvere, biedrība “Gaujas plostnieki”

Jānis Vāvere, kā viens no Gaujas plostnieku tradīcijas atjaunotājiem un uzturētājiem mūsdienās, no vecajiem, pieredzes bagātajiem Gaujas plostniekiem ir saņēmis apliecinājumu par plostu siešanas un kokmateriālu pludināšanas pamatiemaņām un ar tām saistītajām vēstures zināšanām un kultūras prasmēm. Šis apliecinājums sniedz viņiem tiesības organizēt kokmateriālu pludināšanas, tai skaitā plostošanas, amata prasmju un tradīciju praktizēšanu, apmācību un tālāku nodošanu.

Norises vieta: Strenčos, Gaujmalā pie lielās peldētavas

Laiks: 2020. gada 1. augusts no plkst. 13.00 līdz plkst. 20.00

Mērķauditorija: plostniecības interesenti, sākot no 16 gadu vecuma

Dalības maksa: bez maksas

Dalībnieku skaits: maksimums 20 cilvēki

Meistarklases ietvaros dalībnieki:

-apgūs teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas pleņu un plosta siešanā, plosta aprīkošanā;

-pludinās plostu;

-klausīsies plostnieka stāstus.

Pieteikšanās pa tālruni 64715667.

Pieteikšanās būs atvērta līdz meistarklases dalībnieku skaits sasniegs 20 cilvēkus.

Kontaktpersona: Madara Ribozola, tic@strencunovads.lv, t. 64715667

Meistarklase norisināsies ar Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2020 finansējumu projekta “Gaujas plostnieku tradīcija” ietvaros.