”Šķirti no TĒVZEMES un MĀJĀM”

Atpakaļ

25.marts – komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena. Plkst. 12.00 Atceres brīdis pie Strenču dzelzceļa stacijas ”Šķirti no TĒVZEMES un MĀJĀM”, plkst. 13.00 Strenču novada Kultūras centra lielajā zālē pie tējas tases izstaigāsim atmiņu takas kopā ar VDT aktieri ĢIRTU RĀVIŅU.

Represēto biedrības priekšsēdētāja Dz. Lezdiņa  iesaka visiem represētajiem, kuri tika izsūtīti uz Tomskas apgabalu, 25. martā Latvijas Televīzijā LTV 1 noskatīties dokumentālās filmas “Tālā zeme Sibīrija”  jaunākās sērijas. 2019. gadā Studijā SB (Fonds “Sibīrijas bērni”) izveidoja divas jaunas sērijas režisores dzintras Gekas dokumentālo filmu sēriju ciklam “Tālā zeme Sibīrija”. Katra no šīm sērijām pievēršas kāda cilvēka vai ģimenes likteņa gaitām tālās Sibīrijas vietās, par kurām maz zināms, bet kurās dzīvojuši un strādājuši 1949. gadā izsūtītie Latvijas iedzīvotāji.