Sāksies II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkurss

Atpakaļ

2019.gada pavasarī norisināsies II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkurss,  kurā tiks noskaidroti labākie ansambļi trīs kategorijās – mazās vokālās grupas, ansambļi ar dalībnieku skaitu no 7 līdz 12 dziedātājām un pusprofesionālie vokālie ansambļi. Kopā dalību konkursam pieteikuši 63 sieviešu vokālie ansambļi.

Konkursa pirmā kārta norisināsies 10.martā Valkā, Jāņa Cimzes Valkas Mūzikas skolā, 16.martā Rīgā, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolā, 17.martā Laucienē, Laucienes Kultūras namā, 23.martā Ozolniekos, Ozolnieku Tautas namā un 30.martā Sīļukalna pagastā, Sīļukalna Kultūras namā. Ieeja konkursā ikvienam interesentam bez maksas. Konkursu sākums visās norises vietās plkst. 12.00

Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts stāsta: „Periodā starp Dziesmu un deju svētkiem vokālo ansambļu nozarē katru gadu tiek likts uzsvars uz kādu no ansambļu veidiem. Tā šogad konkursā piedalās sieviešu vokālie ansambļi, nākamgad kārta būs senioru vokālajiem ansambļiem. Liels prieks ir par lielo ansambļu atsaucību un konkursā ceram sagaidīt muzikāli aizraujošus priekšnesumus.

Vokālo ansambļu sniegumu vērtēs žūrija: Mārīte Puriņa – Latvijas Nacionālā kultūras centra Vokālo ansambļu nozares padomes priekšsēdētāja, Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skolas direktore; Antra Strikaite – mūzikas pedagoģe, Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vadītājas vietniece; Dace Bula – vokālā pedagoģe, Latvijas vokālo ansambļu asociācijas valdes locekle un Lauris Goss – Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts.

Konkursa fināls notiks 2019.gada 11.maijā Mārupes Kultūras namā.

II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs un biedrība „Latvijas Vokālo ansambļu asociācija”.

I Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkurss notika 2012.gadā, kad mazo vokālo grupu kategorijā visaugstāko vērtējumu saņēma Rēzeknes novada Bērzgales kultūras nama vokālais ansamblis „Knifs” Guntas Kuzminas vadībā. Ķekavas kultūras nama jauniešu vokālais ansamblis „Jūti” (vadītājs Jānis Strazdiņš) tika atzīts par labāko starp vokālajiem ansambļiem ar dalībnieku skaitu no 7 līdz 12 dziedātājām.

 

Informāciju sagatavoja:

Linda Ertmane

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Nacionālais kultūras centrs

67228985; 29181396

Linda.Ertmane@lnkc.gov.lv

www.lnkc.gov.lv