Projekta Latvijas skolas soma aktivitātes

Atpakaļ

Strenču novada vidusskola jau otro mācību gadu izmanto iespējas kultūrizglītībā skolēniem projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Šajā semestrī skolēni ir apmeklējuši Turaidas muzejrezervāta ekspozīcijas un Baltu rotu darbnīcā Siguldā gatavojuši rotas. Tāpat skolas 5.klase pabijusi izglītojošās nodarbībās Līgatnes Dabas takās. Mūsu skolas Sedas filiāles jaunieši apmeklējuši Gulbenes dzelzceļa stacijas vēsturisko ēku un tās ekspozīcijas.

Latvijas svētku nedēļā visi vecāko klašu skolēni noskatījās jauno latviešu filmu “Dvēseļu putenis” kinoteātrī “Gaisma”.

Gada pēdējos mēnešos sākumskolas skolēni apmeklēs izrādi “Smieklu sasaukšanās” Valmieras drāmas teātrī, 9.klases skolēni apmeklēja izrādi “Meža meitas” Valmierā, 6.klases skolēni drīzumā dosies uz Latvijas nacionālo teātri, lai izbaudītu ģimenes pasaku “Sudraba slidas”.

Projekta ietvaros visu mācību gadu skolas skolēniem mācību procesā ir iespēja iepazīties ar jaunākajiem latviešu kinomotogrāfistu un multiplikatoru darbiem: “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, “Mērijas ceļojums”, “Nameja gredzens”, “Latvijas brīvības ceļš”, “Lidija”, “Baiga vasara”, “Baltu ciltis”, “Leiputrija”. Darbam klasē pieejami arī ‘klasikas’ darbi: “Sapņu komanda”, “Rūdolfa mantojums”, “Rīgas sargi” un “Sprīdītis”.

Ziemassvētku klusajā gaidīšanas laikā skolas absolventi ielūdz skolas 8. un 9.klases uz izrādi “Alise Brīnumzemē” Valmieras Viestura vidusskolā. Transporta ceļa izdevumi tiks segti no projekta līdzekļiem.