Ceļā uz UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvo sarakstu

Atpakaļ

2018. gada nogalē Gaujas plostnieku amata prasmes tika iekļautas Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību sarakstā. Šis bija biedrības “Gaujas plostnieki” pirmais solis, lai, sadarbojoties ar plostnieku biedrībām no Čehijas, Polijas, Vācijas un Austrijas, plostnieku amata prasmes tiktu iekļautas UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā. Lai biedrība pilntiesīgi varētu iesaistīties multinacionālās nominācijas tapšanas procesā, bija jāsaņem atbalsts no Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma padomes, ko saņēmām pateicoties lielajam Strenču novada iedzīvotāju atbalstam. Septembra izskaņā notika pirmā starptautiskā tikšanās Ulanovā, Polijā, kurā tikās visu iesaistīto valstu plostnieku biedrību pārstāvji, kā arī pārstāvji no Polijas Kultūras un nacionālā mantojuma ministrijas un vietējās pašvaldības. Notika intensīvas diskusijas, kuru rezultātā vienojāmies par turpmāk darāmajiem darbiem un termiņiem, lai nominācija par plostnieku amata prasmēm veiksmīgi varētu tikt iesniegta izskatīšanai jau 2020. gada martā.

Madara Ribozola Tūrisma speciāliste – starptautisko projektu vadītāja