Pirmo reizi Latvijā izaicinājums “Skrējiens pēc naudas”

Atpakaļ

Rimi Rīgas maratons sadarbībā ar “Ferratum Bank” aicina ikvienu piedalīties Latvijā unikālā pasākumā – virtuālā skriešanas kluba izaicinājumā Ferratum “Skrējiens pēc naudas”. Izaicinājumā var piedalīties vienu reizi laika periodā no 11. līdz 13. septembrim, un dalība tajā ir bez maksas.

 Izaicinājuma mērķis ir laika posmā no 11. līdz 13. septembrim dodies skrējienā vai gājienā, lai vienā reizē pieveiktu pēc iespējas lielāku attālumu. Noskrieto vai noieto kilometru skaits tiks konvertēts eiro un ieskaitīts skrējēja virtuālajā maciņā Ferratum lietotnē. Skriet vai iet var neierobežotu distanci, bet katrs dalībnieks varēs saņemt līdz 21 eiro.

“Pasaulē līdzīgi pasākumi, kad dalībnieki saņem atalgojumu par paveikto, atbilstoši viņu spējām, jau ir iemantojuši popularitāti, taču Latvijā šāda veida izaicinājums būs pirmo reizi. Esam gandarīti, ka varam būt šādas inovācijas partneri, un ceram popularizēt ne tikai skriešanu, bet arī veicināt veselīgu dzīvesveidu kā ikdienas ieradumu,” par izaicinājuma mērķi stāsta “Ferratum Group” pārstāvniecības Latvijā vadītājs Artis Bērziņš.

Fizioterapeita ieteikumi

Fizioterapeits Kārlis Vitkovskis uzsver, ka jebkuram skrējienam, īpaši 21 km distancei, nepieciešams sagatavoties gan fiziski, gan morāli, saprotot, vai izvēlētā distance ir pa spēkam. Tiem, kas ikdienā skrien maz, K.Vitkovskis iesaka apdomāt, vai to tiešām spēs pieveikt uzvēlēto distanci, un vai ķermenis no šāda skrējiena gūs baudu un prieku, vai arī jutīsies tika sliktāk.

Lai pēc iespējas labāk sagatavotos distancei, fizioterapeits iesaka:

  • izvēlēties ērtus apavus un laikapstākļiem piemērotu apģērbu;
  • morāli sagatavoties, apsverot skriešanas mērķus un izvērtējot, vai plānotā distance ir piemērota fiziskajam sagatavotības līmenim;
  • fiziski iesildīties, iekustinot visas locītavas;
  • apbruņoties ar pacietību un sagatavot dziesmu izlasi vai atrast podkāstus, ko klausīties skrējiena laikā.

Kā nenodarīt kaitējumu veselībai

K.Vitkovskis atgādina, ka ir jāņem vērā veselības riska faktori un pazīmes, kas liecina, ka skrējienu labāk nekavējoties pārtraukt un nepieciešamības gadījumā meklēt palīdzību. Skrējiens jāpārtrauc, ja:

  • dur krūtīs;
  • trūkst elpas;
  • sākas reibonis;
  • sākas krampji;
  • strauji sitas sirds un paaugstinās asinsspiediens.

Ja kopumā pašsajūta ir laba, tikai manāms nogurums, fizioterapeits iesaka apstāties, ievilkt elpu un nedaudz atpūsties, un tad turpināt ceļu.

Reģistrācija “Skrējiens pēc naudas” izaicinājumā

Lai piedalītos izaicinājumā, jāreģistrējas Rimi Rīgas maratona Skriešanas klubā www.rimirigamarathonvc.com un jāpievieno jebkuru no populārajām skriešanas lietotnēm vai ierīcēm, kas sinhronizē datus Skriešanas klubā. Sadaļā “Izaicinājumi” jāatrod “Skrējiens pēc naudas” un jāpiereģistrējas. Reģistrācija un dalība izaicinājumā ir bez maksas. Plašāks izaicinājuma apraksts pieejams Rimi Rīgas maratona Skriešanas klubā: https://app.rimirigamarathonvc.com/lv/challenges/details/20-09-moneyrun

 

 Par Rimi Rīgas maratonu:

Maratons Rīgā notiek kopš 1991. gada. 30. Rimi Rīgas maratons notiks 2020. gada 10.-11. oktobrī. 2019. gadā Rimi Rīgas maratons sadarbībā ar Bērnu Slimnīcas fondu un Rimi izveidojis “Kustību par kustību” bērniem ar kustību traucējumiem, lai ar skrējēju aktīvu līdzdalību savāktu 35 000 eiro ziedojumu. 2019. gadā pasākums pulcēja 38 398 dalībniekus, t. sk. 4 632 ārvalstniekus no 82 pasaules valstīm un teju 13 tūkstošus bērnu “Rimi Bērnu dienas” ietvaros. Pasākums atkārtoti saņēmis prestižo Pasaules Vieglatlētikas asociācijas (World Athletics) “Zelta” kvalitātes zīmi (Gold Label). Maratonu kopš 2007. gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra NECom. Galvenais partneris – Rimi, sponsori – WESS Motors Toyota, Sportland, Nike, Live Riga, maratona sezonas notikumu centrs – t/c Alfa. Partneri – Mēness aptieka, dabiskais minerālūdens Mangaļi, Gjensidige Latvija, DPD Latvija, SIS, Lido, Garmin, Bella, Happy, Gardena, Latvijas Zaļais punkts, LSFP, LVS, Klotiņi & Serģis, VSK Noskrien. Mediju partneri – LTV, LSM, JCDecaux.

Par Ferratum grupu

Ferratum Group ir starptautiska kompānija, kas izsniedz īstermiņa aizdevumus un patēriņa kredītus internetā, kā arī kredītus  mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Pieteikties aizdevumam un noslēgt aizdevuma līgumu iespējams, izmantojot datoru vai mobilo telefonu internetā. Ferratum dibināta 2005. gadā, un tās galvenais birojs atrodas Helsinkos, Somijā. Ferratum grupa ir strauji paplašinājusies un šobrīd darbojas 25 valstīs Eiropā, Āfrikā, Dienvidamerikā, Ziemeļamerikā un Āzijas un Klusā okeāna reģionā. Ferratum grupa ir kotēta Frankfurtes Fondu biržas Prime Standard ar kodu “FRU”. Lai iegūtu vairāk informācijas, apmeklējiet www.ferratumgroup.com.

Papildu informācija:

Inese Ķīkule

inese.kikule@necom.lv

tel. 29666110

www.rimirigamarathon.com

 

Indra Ēķe-Začeste

Nords Porter Novelli

indra.eke-zaceste@porternovelli.lv

tel. 26105225