Pirmās vēsturisko dārzu dienas Latvijas pilīs un muižās 2019. gada 6. un 7. jūlijā

Atpakaļ

Latvijas Piļu un muižu asociācija  aicina uz pirmajām vēsturisko dārzu dienām.  Jūlija pirmās nedēļas nogalē divdesmit četri asociācijas biedri piedāvās ikvienam interesentam kopā ar lietpratējiem no jauna vai pamatīgāk iepazīt muižu zaļo rotu un aizraujoši pavadīt laiku gan piļu un muižu dārzos un parkos, gan senatnīgajās iekštelpās.
Vēsturiskie dārzi un parki ir bijuši visās Latvijas muižās un šodien to liktenis ir līdzīgs pašām muižām. Liela daļa no tiem nav atpazīstami, daļa zudusi, bet ir dārzi un parki, kas tiek pētīti,  ir jau izpēti  un tiek atjaunoti. Ir arī dārzi un parki, kas tiek kopti un uzturēti tādi, kādi tie ir.
Vēsturisks dārzs un parks ir muižas kompleksa neatņemama sastāvdaļa, kas par muižas īpašniekiem, vēsturi un mūsdienām stāsta reizēm pat vairāk nekā dižās pilis un kungu mājas.

www.pilis.lv  sadaļā “Notikumi” jeb kalendārā izvēlieties sev tīkamās vēsturisko dārzu dienu programmas un dodieties sajust, izjust, iedvesmoties! aicina Latvijas Piļu un muižu asociācija.