"OLIMPISKĀ DIENA 2015" – ARĪ STRENČU NOVADA VIDUSSKOLĀ

Atpakaļ


“Latvijas Olimpiskās komitejas organizētā “Olimpiskā diena 2015” 25. septembrī notiks 348 norises vietās visā Latvijā, kas 25.septembrī kopā plāno pulcēt jau ap 100 000 dalībnieku. 

Šogad “Olimpiskās dienas 2015” devīze Latvijā ir “Nebrīnies. Piedalies!” un tā ir veltīta Olimpiskā sporta veida – basketbola popularizēšanai.

Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2015” norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

 “Olimpiskās dienas 2015” pasākumi būs bez maksas, visiem dalībniekiem tiks pasniegti SOK 2015.gada sertifikāti, bet labākajām komandām – speciālbalvas. Viena labākā komanda katrā pašvaldībā saņems LOK kausu.

“Olimpiskās dienas 2015” pasākumu atbalsta LOK ģenerālsponsori – SIA “Latvijas Mobilais Telefons” un AS “Latvijas Valsts meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank” un AS “Latvijas Gāze”; LOK partneri SIA “LDz Cargo”, SIA “Moller Auto Krasta” un SIA “JCDecaux Latvija”, kā arī informatīvie atbalstītāji žurnāls “Sports”, televīzijas kanāls “LNT” un radiostacija “Star FM”.

Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

LOK “Olimpisko dienu” rīko Olimpiskās kustības popularizēšanas nolūkā, apliecinot savu atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un godīgas spēles principiem sportā.

Ar katru gadu minētie sporta svētki kļūst populārāki. Sākotnēji LOK tos organizēja kā “Olimpisko skrējēju dienu” Rīgā. 2003.gadā skrējieni tika organizēti arī Olimpiskajos sporta centros ārpus Rīgas, bet 2008.gadā tie pārauga plašākā pasākumā – “Olimpiskajā dienā”, kurā paralēli sporta aktivitātēm ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

“Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā, ” stāsta Latvijas Olimpiskās Komitejas pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters.

Ginta Gailīte, sabiedrisko attiecību speciāliste