Loading Notikumi

Notikumu kalendārs

Atpakaļ

  • Šis notikums ir pagājis.
31. oktobris, 2020

Leģendu nakts Jērcēnmuižā

Tradicionālajā Latvijas Piļu un muižu asociācijas pasākumā Leģendu nakts Jērcēnmuižā šogad, 31. oktobrī apmeklētājiem būs iespēja aplūkot Edgara Vaivada fotogrāfiju izstādi Mednieku namā, izstādes atklāšana notiks plkst. 18.00. Savukārt, plkst. 19.00 Ieklausīsimies A. Čaka dzejas izrādē  “Iedomu spoguļi” aktiera Mārtiņa Vilsona sniegumā.

Aleksandrs Čaks un dzejnieka daiļrade vēl arvien ir leģendu un nostāstu apvīta. Publika ar interesi uztver Čaka personību, dzīves krāsainību un viņa darbu īpašo, izteikti emocionālo noskaņu. Vairāki komponisti  sarakstījuši mūziku Čaka dzejas rindām, kas ikreiz ieskanas krāšņāk un savdabīgāk. Ilgstoši dzejnieka daiļradei pievērsies arī aktieris Mārtiņš Vilsons.

Dzejoļi, rakstīti 20.gadsimta 30.gados, mūsdienās skan tikpat aktuāli. Čaks joprojām ir dzīvs un mūsu vidū. Čaks ir tiešs, runā bez aplinkiem un nepārprotami. Viņš mums tāds ir vienīgais.

Čaku nevar kopēt, jo to īpatnējo smeldzi un smaržu, kas virmo starp dzejas rindām, nevar sajaukt ne ar ko. Arī šodien, tāpat kā toreiz, mākoņi uzdurti torņiem, sarkst, vēsums sēž parkos uz soliem, bet kāds trīs stundas kabatā meklē pēc vienīgā santīma. Un tad pamalē uzdīgst skumjas… Bet dzīve ir tikpat sarežģīta, cik īsa, lai vienkārši ļautos to izkaisīt vējā.

MĀRTIŅŠ VILSONS, veidojot savu dzejas izrādi no dzejoļu krājuma ”Iedomu spoguļi” daudzajiem slāņiem izraudzījies dažas galvenās līnijas, kas gluži kā dzīvē tā vai citādi visas sakņojas mīlestībā.

Šajā Iedomu Spogulī mēs varam atpazīt sevi, atgriezties tur kur „Liepas satumst . . .” un „Miglā asaro logs . . .”. Čaku var arī izdziedāt. Kurš tad to nezin ?

Sakarā ar valdības noteiktajiem stingrākiem pulcēšanās ierobežojumiem, aicinām pasākuma apmeklētājus iepriekš pieteikties pa tālruni 28645054

 

Detaļas

Datums:
31. oktobris, 2020

Laiks:
18:00 - 21:00

Vieta

Jērcēnmuiža
Jērcēnmuiža
Jērcēnu pagasts,4715Latvija
+ Google Karte
Telefona Nr:
+371 28645054