NORDPLUS JUNIOR projekta tikšanās Dānijā

Atpakaļ

No 2018.gada septembra Strenču novada vidusskola realizē arī otro Ziemeļvalstu skolu partnerību Nordplus Junior projektu sadarbībā ar Vester Skerninge Freskole Dānijā un Lentvaris Motiejus Šimelionis gymnasium Lietuvā. Projekta nosaukums ir “School as community builder” un tā galvenais tematiskais izaicinājums ir skolas iespējas dažādot sabiedrības dzīvi savās pilsētās un novados.

Projektā iesaistītie skolēni – kopā 60 jaunieši – Vester Skerninge skolā Dānijā darbosies no 29.septembra līdz 5.oktobrim. Jaunieši darbosies 15 darba grupās un strādās ar izaicinājumiem dāņu skolas vidē un sabiedrībā, piemēram, kā efektīvāk izmantot pieejamos materiālos resursus skolas mūzikas centrā, vietējā televīzijā, skolas virtuvē, pilsētas sporta centrā, lietiškās  mākslas studijā u.c. Dānija arvien biežāk sastopas ar problemātiku, ka augstais dzīves līmenis nodrošina pieejamus materiālos resursus, taču trūkst iedzīvotāju radošuma un ideju materiālo resursu intensīvākai izmantošanai, kā arī samazinās sabiedrības līdzdarbošanās intensitāte.

Darba vizītē Dānijā viesojas 15 skolēni un 2 skolotāji no Strenču novada vidusskolas. Skolēni tiek uzņemti viesģimenēs. Pirmā projekta vizīte notika Strenčos 2019.gada aprīlī.