Naktī uz svētdienu pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ

Atpakaļ

Latvijā šonedēļ beigsies vasaras laiks, un naktī uz svētdienu, 25. oktobri, plkst. 04.00 pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu atpakaļ, informē Ekonomikas ministrija (EM).
Tā kā Eiropas Savienībā (ES) vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā nav vēl panākts, šobrīd joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība – vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.
Līdz ar to pāreja uz vasaras laiku atkal notiks 2021. gada 28. martā, norādīja EM.

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010. gada 26. oktobra Ministru kabineta noteikumi Nr.1010 “Par pāreju uz vasaras laiku”. Noteikumos minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst.03.00 pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.04.00 – vienu stundu atpakaļ.

Vasaras laiks Latvijā pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā.