Mācību materiāli

Klaviatūra https://www.apronus.com/music/flashpiano.htm

LNKC mājaslapā pieejamas digitalizētas mūzikas ābeces

Rūķu skola, Sprīdīša skola, Pūka skola, Pepijas skola un 5.klasei, no kurām mūsu audzēkņi apgūst solfedžo.
Materiālā pieejami dažādi interaktīvi vingrinājumi, ar kuru palīdzību var nostiprināt esošās zināšanas un iegūt jaunas aizraujošā veidā!

MĀCAMIES
Dziedam notis – https://www.youtube.com/watch?v=hF85OAnRCWQ
Dziedam notis – https://www.youtube.com/watch?v=3eT2NoTYwNA
https://www.classicsforkids.com/games.html
http://www.dsokids.com/
http://www.musictheory.net/exercises 
INTERESANTI
https://youtu.be/ne6tB2KiZuk
KONCERTA KLAUSĪTĀJA KODEKSS
Mūzikas skaņām ir burvju spēki! Mūzikas brīnums var rasties tikai komponista, izpildītāja un klausītāja mijiedarbas rezultātā. Ja komponists jaunu skaņdarbu ieliek skapī – burvestība nenotiek! Tikai, ja Tu, klausītāj, iztēlojoties un fantazējot saproti mūzikas saturu un jēgu, jūti līdzi un priecājies par skaistās mūzikas skaņām – notiek Mūzikas Brīnums!
Ar piebildi, ka Tu klausies un saklausi, un Tavas uzvedības paradumi netraucē Mūzidas Brīnumam.

Kas ir jāzina klausītājam pirms došanās uz koncertu?
Iepriekš padomā, kā ģērbsies. Centies izvēlēties apģērbu, kurā izskatīsies labi, nevis tā, lai citi koncerta laikā raugās uz tevi kā uz citplanētieti. Paturi prātā, ka diez vai tev būs jārāpjas pa virvi vai jāpiedalās stafetē.

Kavēt konkcertu nedrīkst, tomēr ja esi ieradies par vēlu, nemēģini ieiet zālē nesagaidot aplausus, – pat ne uz pirkstgaliem vai vēl kā savādāk!
Neņem līdzi daudz mantas: tev būs noderīga tikai biļete, nauda bufetei un mājas atslēgas. Būtu jauki, ja to visu un garderobes numuriņu ievietosi tā lai tie neizkristu ārā visnepiemērotākajā brīdī, izbiedējot klausītājus un izpildītājus. Ejot uz koncertu ziemā, ieteicams paņēmt līdzi maiņas apavus.

Lūdu, atstāj mājās vai izslēdz mobilo telefonu un planšetdatoru, pat tad ja esi pieradis vienmēr sazināties un būt pieejams saviem draugiem un sociālajos tīklos.

Koncerta laikā ēst nav pieklājīgi. Konfekte radīs ne tikai zobu bojāšanos, bet arī sliktu garastāvokli visai zālei. Tu koncerta laikā uzmanīgi iztīsi konfekti vai šokolādi no papīrīša, atceries – pat tantiņai, kura slikti dzird un sēž tālu no tevis, tā skaņa izsauks daudz negatīvas emocijas.

Tāpat koncerta laikā nevajadzētu dalīties iespaidos ar saviem kaimiņiem. Tavas klātbūtnes zālē pamata princips –
“iespējami mazāk trokšņu”!
GALVENAIS KONCERTĀ IR MŪZIKA!

Ar aplausiem klausītāji izsaka savu pateicību par Mūzikas Brīnumu! Nekad neaplaudē starp daļām vairākdaļīgā skaņdarbā. Mūzikai izskanot, parasti sāk aplaudēt tad, kad diriģnets pagriežas pret publiku, mākslinieki paklanās.

Ja nezini, kad sākt aplaudēt, nesāc pirmais!

Koncerta klausītāj un mūzikas mīļotāj, atceries –
Mūzikas Brīnums var rasties tikai ar Tavu palīdzību!
Uzmanīgi izlasi “Konceta Klausītāja Kodeksu”un ievēro to!
Jauku koncertu!