Leģendu nakts 2019 Jērcēnmuižā

Atpakaļ

Kārtējā Leģendu nakts Jērcēnmuižā aizvadīta – krāsām, emocijām un iespaidiem bagāta. Izstāde “Krāsu mistika” ar savu košumu un krāsu spēlēm, darbu daudzveidību – dekoratīvie darbi, apģērbs un aksesuāri…. Izstādes atklāšanā  izskanēja muzikāli sveicieni māksliniecei Laimai Bakānei ar Aivara Gailīša un Aivara Auniņa pašu radītajām kompozīcijām. Izstādes apmeklētāji dalījās iespaidos par redzēto un iedvesmojās savam pirmajam mēģinājumam pašiem radīt kādu darbiņu tīmekļošanas tehnikā, lai izprastu šī procesa burvību un noslēpumus. Ļoti ceru, ka  jērcēnieši  un pārējie apmeklētāji no  novada un kaimiņu novadiem – Valkas, Beverīnas, Burtnieku kā arī no Tukuma,  Rīgas un pat no Tartu un Austrijas u.c. būs ieintriģēti radīt tīmekļošanas – čunčināšanas tehnikā sev interesantas lietas. Vienlīdz aizrautīgi tehniku apguva  gan bērni, gan pieaugušie. Tīmekļošanas tehnikas pamatā ir raksta veidošana uz ūdenī šķīstoša flizelīna auduma ar dzijas pavedieniem un efektdzijām, to nostiprināšana un sašūšana ar šujmašīnu. Tad darbs tiek iemērkts siltā ūdenī, kur flizelīns izšķīst, plaukstās paliek krāsaina „čupiņa”, kuru izgludinot, tas pārvēršas skaistā izstrādājumā. Izstrādājumi ir visdažādākie: šalles, lakati, cepures, aizkari, mēteļi, jakas, kostīmi, pončo u.c.  Autore bija sajūsmināta par apmeklētāju interesi un aizrautību apgūt šo  maz zināmo rokdarbu tehniku,  izteica atzinību par brīnišķīgajām Mednieku nama telpām un izstādes aprīkojumu, lai operatīvi un veiksmīgi iekārtotu izstādi. Radošājā darbnīcā laiks paskrēja nemanot un bija pienācis laiks doties uz koncertu Freileņu namā, kur savās dziesmās dalījās mūziķis Rihards Saule. Tikām  bagātināti ar skaistām un emocionālām dziesmām, mūziķis dalījās savās atziņās un dzīves pārdomās, kurās jautās sirsnība, vienkāršība un viedums. Pasākumu apmeklēja 75 viesi, izstādi  “Krāsu mistika” varēs apskatīt līdz 29. novembrim, sazinoties ar Jērcēnu pagasta bibliotekāri  vai Jērcēnu tautas nama vadītāju.  Paldies visiem, kuri palīdzēja organizēt Leģendu nakti,  iekārtot izstādi un radīt atmosfēru pasākuma laikā. Lai mums izdodas arī turpmāk!

Ilvija Ķimse, Jērcēnu bibliotēkas – informācijas centra vadītāja