Latvijas Zemnieku savienība ir pret mehānisku pašvaldību skaita samazināšanu

Atpakaļ

Trešdien, 9. janvārī, notika Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valdes sēde, kurā tika skatīts jautājums par administratīvi teritoriālo reformu, kura, veidojot Krišjāņa Kariņa valdību, ir izvirzīta kā viena no prioritātēm. Par atbildīgo ministru izraudzītais Juris Pūce ir publiski paudis apņemšanos samazināt pašvaldību skaitu vismaz uz pusi.

“Mehāniska pašvaldību skaita samazināšana nedrīkst būt pašmērķis un tā nav nekāda reforma. Prakse “griezt”, “samazināt” bez funkcionāla izvērtējuma noved pie sekām, ka iedzīvotājam netiek sniegts kvalitatīvs pakalpojums, vai tas netiek sniegts vispār,” norāda LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis

LZS valdes locekļi ir vienisprātis, ka jebkurai Administratīvi teritoriālai reformai ir jābalstās uz daudzpusīgu ekonomisku analīzi, iedzīvotāju viedokļa uzklausīšanu un tikai ar pavēļu došanu no augšas un mehānisku pieeju reformas īstenošanā, tā ir lemta neveiksmei un iedzīvotāju dzīves līmeņa pasliktināšanai reģionos.

Pašvaldības savas funkcijas īsteno savu iedzīvotāju labā, uz vietas vislabāk redzot, kādi pakalpojumi iedzīvotājiem ir nepieciešami. Pēc pēdējām sabiedrības aptaujām ir skaidri redzams, ka uzticība pašvaldībām ir ļoti augsta, tāpēc šādi paziņojumi nav atbalstāmi.

Informāciju sagatavoja:

LZS birojs

tālr.: 67323628

e-pasts: info@lzs.lv