Leģendu nakts

Leģendu nakts ir tradīcija, kad durvis ver Latvijas pilis un muižas, ļaujot izbaudīt muižu un piļu leģendas un stāstus. Tās norisē jau no pašas pirmās reizes, kas notika 2012. gadā iesaistās arī Jērcēnmuiža Strenču novadā. Ik gadu oktobra pēdējā sestdienā, kad Leģendu nakts notiek daudzās Latvijas muižās un pilīs, arī Jērcēnmuiža pošas svētkiem. Tiek domāta pasākuma programma, ar kuru pārsteigt atbraukušos viesus. Leģendu naktī viesojas ļaudis no tuvām un tālākām vietām, to iecienījuši apmeklēt arī citu valstu pārstāvji.

2019. gada oktobrī Jērcēnmuiža Leģendu naktī piedāvāja vairākus pasākumus. Notikums bija izstādes “Krāsu mistika” atklāšana Jērcēnmuižas Mednieku namā. Izstādē varēja apskatīt Tautas tēlotājas mākslas studijas “Madona” dalībnieces Laimas Bakānes (Lupiķes)  tīmekļošanas tehnikā darinātus darbus. Šo Latvijā maz izplatīto tīmekļošanas, čunčināšanas jeb “crazy wool” tehniku māksliniece turpat, Mednieku namā, ierādīja interesentiem radošajā darbnīcā.

Pasākums turpinājās Jērcēnmuižā ar koncertu, kurā leģendāras Imanta Kalniņa dziesmas dziedāja mūziķis Rihards Saule. Visa vakara gaitā Jērcēnmuižas Freileņu mājas verandā  varēja aplūkot jauno Jaunjērcēnmuižas kungu mājas maketu.

Iepriekšējos gados Leģendu nakts pasākumus ir kuplinājis salonansamblis “Barkarola”, Strazdumuižas pūtēju kvintets, Kocēnu novada pūtēju kvintets, Salacgrīvas amatierteātris, Valdis Atāls un Arnolds Kārklis, Renārs Veličko un Āris Pickainis, Kārlis Kazāks un čelliste Undīne Balode un citi mākslinieki.

Šogad Leģendu nakts pasākums notiks 31. oktobrī. Viesos esam aicinājuši aktieri Mārtiņu Vilsonu, baudīsim leģendāro A. Čaka dzeju. Atklāsim jaunā fotomākslinieka Edgara Vaivada foto izstādi. Laipni gaidīti Jērcēnmuižā!