KARJERAS NEDĒĻA Strenču skolā

Atpakaļ

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.

Karjeras nedēļas pasākumos šogad iesaistījušās 110 Latvijas pilsētas un novadi un tajās esošās izglītības iestādes. Jau otro gadu Karjeras nedēļa ir ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitāte un šogad tajā piedalās visi projektā iesaistītie partneri – 75 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldības un pašvaldību apvienības un 17 profesionālās izglītības kompetences centri.

Karjeras nedēļas laikā Latvijas skolās un citās izglītības iestādēs notiks dažādi karjeras veidošanai veltīti pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas, kuros tiks akcentēta mākslīgā intelekta un tehnoloģiju loma nākotnes profesijās.

Karjeras nedēļu jau septīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un to finansē ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Karjeras nedēļas pasākumu programma pilsētu un novadu skolās pieejama tīmekļa vietnē: viaa.gov.lv/karjerasnedela, savukārt jaunumi sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, facebook.com/VIAA.LV, draugiem.lv/viaa, twitter.com/TavaiKarjerai un twitter.com/VIAA_LV.

Preses relīze, 2019.gada 9.oktobrī

Strenču novadā Karjeras nedēļā izzinās nākotnes profesijas

Strenču novada vidusskolā no 14. līdz 18.oktobrim norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras fokusā ir nākotnes profesijas. Karjeras nedēļa šogad tiek aizvadīta ar saukli “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē, kas nosaka nepieciešamību jau tagad attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū.

Karjeras nedēļas laikā 1.- 6.klašu skolēni iedzīvinās savu hobiju un/vai nākotnes profesiju zīmējumos, kolāžās, infogrammās. Klasēs ciemosies dažādu profesiju, uzņēmumu, tehnikumu viesi, lai stāstītu par karjeras veidošanu, vispārīgām un specifiskām profesiju prasmēm.

17.oktobrī skolā viesosies animāciju speciālisti ar karjeras atbalsta pasākumu “ Profesijas animācijā”, kur 3. – 7.klašu skolēni lekcijā uzzinās par animācijas veidošanas profesijām un ari paši pie darba galdiem iejutīsies šo profesiju lomās veidojot animācijas filmu.

Pasākumā “START-UP jeb darba pieredze brīvdienās”  8. – 9.klases jaunieši diskutēs par Strenču jauniešu nodarbinātību vasarā ar Strenču novada izpilddirektori Vitu Vīksnu un pašu jauniešu darba pieredzi.

Aicinu  skolotājiem un vecākiem motivēt skolēnus piedalīties un pētīt savas karjeras iespējas  izmantojot individuālo konsultēšanu pie pedagoģes karjeras konsultantes Edītes Gulbes skolā Strenču novada vidusskolā.

Karjeras nedēļas laikā Valmierā jauniešiem būs iespēja piedalīties arī tādās aktivitātēs kā

16.10. no plkst. 17.00 – 18.15 kafejnīcā “Jaunā saule”, Iedvesmas stāstu pēcpusdiena  “izSTĀSTI, Savos stāstos dalīsies radošās industrijas uzņēmēja, kiberdrošības eksperts un IT uzņēmuma vadītājs.

18.10.no plkst. 16.00 – 18.00  Interaktīva spēle “Talantu tirgus” Jauniešu mājā, Mākslinieku iela 2, Valmiera Aicināti piedalīties jaunieši no 13. – 18.gadu vecumam. Jaunieši izvērtēs savus talantus un prasmes, lai saprastu, kuras prasmes un talantus

viņi vēlas apgūt un attīstīt nākotnē.

 

Informāciju sagatavoja:

Edīte Gulbe, Strenču novada vidusskolas pedagoge karjeras konsultante Edīte Gulbe

Mob. tālr.: (+371) 29233649; e-pasts: etidej@inbox.lv