JAUNUMI "VECKŪKUROS"

Atpakaļ


4. decembrī svinīgā ceremonijā Rīgā tika paziņoti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotā inovatīvā biznesa ideju konkursa Ideju kauss 2012 uzvarētāji, kas par jaunajām biznesa idejām saņēma laba vēlējumus un finansiālu atbalstu nākamajiem soļiem savas ieceres īstenošanā.

 Jau otro gadu Ideju kausa ietvaros tika noskaidrota arī Eko-inovatīvākā ideja. Priecājamies, ka šoreiz šajā nominācijā uzvara un 1000 latu balva par ideju Zaļais zelts piešķirta Strenču novada Jērcēnu pagasta zemnieku saimniecības “Veckūkuri” īpašniecei Ilvijai Jakovinai. tas ir augsts novērtējums starp 490 konkursā iesniegtajām biznesa idejām.

“Veckūkuru” jaunā  ideja – dabiska un lēta organiskā mēslojuma ražošana substrāta veidā, nodrošinot, ka tas ir viegli iestrādājams augsnē un nesatur ķimikālijas. Zaļais zelts tiks iegūts, no lopkopības neizbēgamā blakusprodukta – kūtsmēsliem – nodalot nost mitrumu (vircu). Procesā pāri palikušais sausais substrāts būs tas lieliskais mēslojums, kas tiks piedāvāts mazdārziņu īpašniekiem Latvijā.

Ginta Gailīte, sabiedrisko attiecību speciāliste