Jaunieši saņem ziemā nopelnītās balvas

Atpakaļ

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, skolēnu iemīļotākais pasākums ziemā Latvijas skolu Ziemas festivāls notika pavisam citādā formātā – virtuāli, skolēniem sacenšoties attālināti un rezultātus fiksējot ar viedtālruņiem speciāli Ziemas festivālam izveidotā digitālā platformā. Sacensības notika no 19. februāra līdz 4. martam.

Skolēni divu nedēļu garumā attālināti sacentās distanču un kalnu slēpošanā, snovbordā, skriešanā un iešanā, rezultātus fiksējot ar pašu mobilajiem telefoniem un izmantojot GPS sporta lietotnes. Medaļu ieguvējus noteica pēc festivāla laikā visvairāk veiktajiem kilometriem visos sporta veidos kopā katrā skolā, absolūtajā un skolu kopvērtējumā.
Festivālā piedalījās 108 Latvijas skolas, kuras pārstāvēja 1650 skolēni, sadalot vairāk nekā 200 medaļu komplektus. Ziemas festivālā skolēni kopumā veica 160 000 km. Absolūtais uzvarētājs puišu konkurencē Alūksnes vidusskolas slēpotājs Daniela Kodaļevs veica 1192 km, jauno dāmu konkurencē Daugavpils 16. vidusskolas audzēkne Zlatas Pancerko noslēpoja 880 km.

Virtuālajās sacensībās piedalījās arī Strenču pamatskolas jaunieši. Godpilnā 1.vieta skolas konkurencē 9.klases skolēnam Mārtiņam ŪBURGAM (172 kilometri). Mārtiņš kilometrus ‘sakrājis’ skrienot, slēpojot, braucot ar riteni un slidojot. 2.vietā 3.klases skolēns Jēkabs ŠVĒDE (99 km), 3.vietā 5.klases skolēns Kārlis ŠVĒDE (87,6 km). Abi brāļi ar vecāku atbalstu kilometrus sakrājuši, nodarbojoties ar distanču slēpošanu Siguldā, Cēsu biatlona bāzē Priekuļos un nedēļas nogalē Smecersila slēpošanas bāzē Madonā.

Godpilnā 1.vieta jauno dāmu konkurencē skolā 4.klases skolniecei Martai ZVEJNIECEI. Marta laiku ziemas sporta priekiem veltījusi slēpojot.

Pateicības par drosmi un veikumu sacensībā saņēma Sandris Krastiņš (6.kl.) un Daniels Taube (7.kl.).

Strenču pamatskolas jaunieši sacensībās kopā veikuši gandrīz 500 kilometrus. Priecājamies par ikviena personīgajām uzvarām!