Ja to atbalsti – paraksties!

Atpakaļ

Paraksties, lai Gaujas plostnieku prasmes tiktu iekļautas UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā!

 2018.gada 8. novembrī Latvijas Nacionālajā kultūras centrā Nemateriālā kultūras mantojuma padomes sēdē tika vērtētas Nacionālajam Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam pieteiktās vērtības. Šajā gadā saraksts tika papildināts ar astoņām vērtībām un viena no tām – Gaujas plostnieku amata prasmes (pieteicējs biedrība “Gaujas plostnieki”).

Nākamgad biedrība “Gaujas plostnieki” kopā ar plostnieku biedrībām no Čehijas, Vācijas un Austrijas vēlas iesniegt pieteikumu Gaujas plostnieku prasmju iekļaušanai UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā. Šī saraksta uzdevums ir veicināt sabiedrības informētību par nemateriālā kultūras mantojuma daudzveidību pasaulē. Ikviena iekļautā nominācija šajā sarakstā atspoguļo dalībvalstu raksturīgākās tradīcijas, kas pārējām dalībvalstīm ir paraugs turpmākai nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai arī reģionālā un nacionālā līmenī.

Lai varētu sākt gatavot pieteikumu, nepieciešams parādīt kopienas atbalstu šai idejai.

JA TO ATBALSTI, PARAKSTIES!

 Parakstīties iespējams no 14. līdz 25. februārim:

-Strenču novada tūrisma informācijas centrā (Rīgas iela 7, Strenči);

-Strenču pilsētas bibliotēkā (Pulkveža Zemitāna iela 5, Strenči);

-Strenču pasta nodaļā (Pulkveža Zemitāna iela 5, Strenči).