J.Pētersona komentārs pašvaldību reformas sakarā

Atpakaļ

Jau informējām, ka vakar, 11. februārī Latvijas Republikas Saeimā  Administratīvi teritoriālās reformas komisija uzklausīja Vidzemes pašvaldību vadītāju viedokļus. Ziņu aģentūras LETA viedoklis par sēdes rezultātu ir publicēts medijos. Sēdē piedalījās arī Strenču novada pārstāvji un domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons. Publicējam viņa komentāru:

„ Vakardienas sēde Saeimā ilga no 12.30 -17.00, šajā laikā notika debates un strīdi, tika izteikti argumentēti viedokļi, arī mums ļoti daudz tādi bija. Gribu informēt, ka rezultāts nav bezcerīgs un vēl nekādi lēmumi nav pieņemti. Teorētiski ar balsojumu ir noslēgts Valmieras novada modelis, taču Valkas novada modelis vēl nav pabeigts, jo VARAM ir uzdots nedēļas laikā sagatavot savu piedāvājumu par Valkas novadu, lai sniegtu redzējumu par labāko risinājumu efektīvākas pašvaldības izveidošanai. Tā kā jautājums nav noslēgts, joprojām domājam, kā pretoties šim lēmumam. Līdz šim mūsu pielietotās metodes ir bijušas civilizētas, ir notikušas sarunas ar gandrīz visiem reformas komisijas locekļiem, VARAM ir nosūtīts domes lēmums un iedzīvotāju aptaujas. Sēdes gaitā arī Valmieras domes priekšsēdētājs J. Baiks tika paudis viedokli, ka ir saņēmis Strenču novada domes informāciju par iespējamo pievienošanos Valmieras novadam un viņš pret to neiebilst. Ja mēs sapratīsim, ka miermīlīgi un civilizēti šo jautājumu atrisināt pilnībā nevar, iespējams nāksies izmantot citas metodes, pie kurām šobrīd strādājam kopā ar Trikātas un Ēveles pagastiem. Līdz šim iedzīvotāji savu viedokli ir pauduši aptaujās, iespējams nāksies piedalīties rezultātu sasniegšanā ar citām metodēm. Katrā ziņā, cīņa vēl zaudēta nav, jo rezultātā būs Saeimas gala lēmums.”