Gaujas plosts sagaidīts

Atpakaļ

Šogad plosts tika siets neierastāk kā citus gadus!

Ik gadus maija trešajā nedēļā Gaujas krastā netālu no Spicu tilta biedrība “Gaujas plostnieki” sēja 12 plenes garu plostu. Šogad tas tika siets Strenčos Gaujas malā pie lielās peldētavas.Lai plostnieku amata prasmju apgūšanā iesaistītu plašāku interesentu loku,ar “Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2020” finansējumu notika meistarklase plosta siešanā.Meistarklasi vadīja pieredzējis plostnieks Jānis Vāvere. Piedalīties meistarklasē varēja ikviens, iepriekš piesakoties. Amata prasmi apgūt bija ieradušies entuziasti no Limbažu, Apes, Valmieras, Stopiņu un Rīgas apkārtnes. Tika sasiets 2 plenes garš plosts. Pašu sieto plostu meistarklases dalībnieki pludināja pa Gauju līdz Plostnieka skulptūrai, kur Strenču pūtēju orķestra pavadībā  tika svinīgi sagaidīti.

Lai veicinātu atpazīstamību un izglītotu sabiedrību par Gaujas plostnieku tradīciju, bijušais kokmateriālu pludināšanas aroda praktizētājs Māris Ansis Mitrevics dalījās ar atmiņu stāstiem un faktiem par plostniecību.

Meistarklasi vērot un klausīties Māra Anša Mitrevica stāstījumā bija aicināts ikviens.

Meistarklases dalībnieki bija ļoti gandarīti par pieredzēto, izrādīja interesi par nākamā gada plosta siešanu un pludināšanu, kurā viņi labprāt piedalītos – šoreiz veltot tam pat visas 3 dienas.

Iepriekš minētās aktivitātes tika īstenotas ar „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2020” finansējumu.

 Madara Ribozola, Plānošanas un attīstības nodaļas tūrisma speciāliste – starptautisko projektu vadītāja, t.: 64715667, e-pasts: tic@strencunovads.lv