FIBA U19 Pasaules kausa galvenā trofeja apceļo Latvijas dižozolus

Atpakaļ

Gatavojoties sestdien, 3. jūlijā, Daugavpilī un Rīgā startējošajam pasaulē prestižākajam jauniešu basketbola turnīram  FIBA U19 Pasaules kausa izcīņai, turnīra galvenā balva – čempionu kauss – apciemoja spēka un enerģijas avotus – dižozolus – dažādos Latvijas novados.

Kauss viesojās pie

* Kaives (Senču) dižozola Sēmes pagastā, Tukuma novadā:

* Sējas dižozola Sējas novadā:

* Kaņepju dižozola Jērcēnu pagastā, Strenču novadā:

* Rīgzemju dižozola Dundagas novadā:

* Dambju (Gravas) dižozola Burtnieku novadā:

FIBA un Latvijas Basketbola savienības sadarbības rezultātā par FIBA U19 Pasaules kausa izcīņas logo pamata elementu  izvēlēts Latvijas dižākais koks – ozols, kas ieņem īpašu vietu latviešu mitoloģijā un kultūrā, un kā spēka un varenības simbols redzams Latvijas ģerbonī.

FIBA U19 Pasaules kausa izcīņas logo centrā redzama Pasaules kausa čempionu trofeja, kas atgādina ozola stumbru. Zaros redzamas gan ozolam raksturīgās formas lapas, gan stilizēti Latvijas rakstu elementi. Iekļauts arī basketbola grozs, spēlētājs un bumba. Logo pamata krāsa ir Latvijas karmīnsarkanā. Papildus elementu zaļā krāsa simbolizē Latvijas mežus, zeltainā krasa norāda gan uz trofejas un čempionu zelta medaļu vērtību, gan Baltijas valstu dārgakmeni dzintaru.

U19 Pasaules kausa izcīņas čempionu jauno kausu FIBA prezentēja 2019. gadā. Pagaidām to virs galvas ir cēluši tikai 2019. gada turnīra uzvarētāji ASV basketbolisti.

FIBA U19 Pasaules kausa izcīņa. Sacensībās piedalīsies 16 valstu komandas, apakšgrupu turnīri norisināsies trijās sporta bāzēs – “Arēnā Rīga”, Olimpiskajā sporta centrā un Daugavpils Olimpiskajā centrā. Latvijas komanda pirmajā posmā Daugavpilī spēlēs B grupā ar Puertoriko, Irānas un Serbijas izlasēm. Informācija par turnīru: www.fiba.basketball/world/u19/2021

Skatītājiem ar Latvijā atzītu sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu būs iespēja klātienē apmeklēt spēles. Biļetes uz spēlēm no 1. jūlija varēs iegādāties basket.lv vai www.fiba.basketball/world/u19/2021. Latvijas komandas spēles translēs TV6 un TV3 play.