Dziesmu svētku septītā diena aizvadīta

Atpakaļ

Šodien, 7. jūlijā izskanēja noslēgums deju lielkoncertam “Māras zeme” un pēc pusnakts Daugavas stadionā notiks lielā svētku dalībnieku balle.

Daugavas stadionā vairāk nekā 18 tūkstoši visu paaudžu dejotāju izdejoja mūsu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai, no baltu cilšu sanākšanas Daugavas krastos un laika, kad pirmoreiz minēts sarkanbaltsarkanais karogs, līdz Latvijas Republikas simtgades svinībām. Caur laukumā izveidoto ornamentu, mūziku, enerģiju, ritmu un krāsu četros nosacīti izveidotos tautas vēstures posmos tika iezīmēta tautas dejas un dziesmas ciešā saikne ar cilvēka mūža ritumu un viņa laiku, bet katras daļas centrā īpašā aranžējumā bija sadzirdami arī Dziesmu svētku repertuāra motīvi. 

Savukārt Mežaparka lielajā estrādē izskanēja noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” ģenerālmēģinājums.