Digitālās foto kolekcijas “Starp diviem kariem” prezentācija

Atpakaļ

15. oktobrī Strenču bibliotēkā notika digitālās foto kolekcijas “Starp diviem kariem” prezentācija. Fotokolekcija veidota no personīgajos arhīvos pieejamām fotogrāfijām, kas tapušas  laika posmā līdz Otrajam pasaules karam. Digitālās foto kolekcijas prezentāciju veidoja Vidzemes augstskolas studente Undīne Ribele, konsultēja vēsturniece Sarmīte Krūze, bet projektu vadīja Iveta Ence. Kolekcijas veidošanā piedalījās 10 personīgo fotogrāfiju īpašnieki.

Vēl ikviens, kam personīgā arhīvā ir atrodamas vecās  fotogrāfijas aicināts ar tām padalīties digitālās foto kolekcijas papildināšanā, iesniedzot tās Ivetai Encei Strenču novada pašvaldības Plānošanas un attīstības nodaļā, Rīgas ielā 7, Strenčos. Fotogrāfijās var būt atainoti gan dažādi notikumi, gan dabasskati, gan cilvēku portreti, ģimenes svinības, nami pilsētā, lauku ainavas u.c. Lielisks papildinājums būtu, ja fotogrāfijai līdzi nāktu mutisks vai rakstisks atmiņu stāsts par attēlā redzamo. Pēc ieskenēšanas fotogrāfijas tiks atdotas atpakaļ to turētājam.

Kolekcija top Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2020 projekta “Dāvja Spundes un viņa laikabiedru fotodarbu digitālās kolekcijas Starp diviem kariem izveide” ietvaros. Tā būs pieejama un apskatāma Strenču pilsētas bibliotēkā.