Ceļojums skaņu pasaulē

Atpakaļ

Piektdien, 16.oktobrī pirms došanās rudens brīvdienās Strenču pamatskolas skolēniem un skolotājiem īstenojās dzīvē aizraujoša satikšanās mūzikā – skolā ar muzikālu koncertprogrammu viesojās operdziedātāja Evita Teterovska (soprāns), pianists un LMA profesors Ventis Zilberts un muzikoloģe Auriga Jermaka.

Visiem 1.-9.klases skolēniem bija lieliska iespēja dzirdēt un pieredzēt solodziedājumus balsij un klavierēm: romantiskas noskaņas franču komponistu Ž.Masnē, Š.Guno, Ž.Bizē, itāļu komponistu Dž.Pučīni, I.Katalāni ārijās, kā arī latviešu tautas dziesmās un latviešu komponistu kamermūzikas opusos.

Muzikoloģe iepazīstināja  ar operas un kamerdziedāšanas  žanru, vadīja sarunas ar māksliniekiem. Visiem bija iespēja ļauties izaicinājumam kopīgā balss ievingrināšanā ar mākslinieci, kura koncertējusi un stažējusies ne tikai Eiropā, bet arī ASV.

Patiess baudījums bija klausīties profesora V.Zilberta klavierspēli. Profesors V.Zilberts ir aktīvi koncertējošs pianists un koncertmeistars, 2016. gadā saņēmis Lielo Mūzikas balvu par mūža ieguldījumu, kā arī mūsu valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni par nopelniem Latvijas labā.

Tikšanās Strenču pamatskolā tika realizēta ar projekta “Latvijas skolas soma” finansiālo atbalstu.