Atpakaļ

Valmieras pilsētas pašvaldība atbalsta novadu iedzīvotāju izvēli

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks 2020.gada 3.martā Latvijas Republikas Saeimas deputātiem, visām Saeimas deputātu frakcijām, pie Saeimas frakcijām nepiederošajiem deputātiem, Administratīvi teritoriālās reformas (turpmāk – ATR) komisijai ir nosūtījis vēstuli, kurā pauž atbalstu novadu iedzīvotāju izvēlei administratīvi teritoriālās reformas virzībai.

Valmieras pilsētas pašvaldības dome ar 2019.gada 31.oktobra lēmumu Nr.338 (protokols nr.114, 42.§) lēma, ka jaunveidojamajam Valmieras novadam jāapvieno esošos Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas novadus un Valmieras pilsētu. Līdz ar to Valmieras pilsētas pašvaldība piekrīt ATR komisijas 2020.gada 11.februāra sēdē lemtajam  par Rūjienas un Naukšēnu novadu pievienošanu Valmieras novadam, taču kategoriski iebilst  ATR komisijas lēmumam par Trikātas un Ēveles pagastu atdalīšanu no Beverīnas un Burtnieku novadiem un šo pagastu iekļaušanu jaunveidojamajā Valkas novadā. Atbilstoši Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sākotnējiem ATR uzstādījumiem, vēlamies saglabāt jaunapvienojamo novadu teritoriālu nedalāmību. Neiebilstam arī Strenču novada pievienošanai Valmieras novadam. Esošajā Valmieras sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijā ir tieši šādas pārstāvētās pašvaldības.

Pirms lēmuma pieņemšanas par jaunveidojamā Valmieras novada modeli, esam analizējuši datus, kas apliecina Valmieras pilsētas un minēto novadu sadarbību un iedzīvotāju  – darbaspēka, uzņēmēju, skolēnu mobilitāti, to darījuši zināmu arī konsultācijās ar ministrijas pārstāvjiem un ATR komisiju.

Valmieras pilsētas pašvaldība atbalsta administratīvi teritoriālo reformu un tās mērķi – veidot valstī ilgtspējīgas novadu pašvaldības un to administratīvās teritorijas.

2020.gada 5.martā Saeimā otrajā lasījumā tiks izskatīts likumprojekts “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”.

Vieta: Strenču novads

Objekts: Protesta Akcijas

Resurs: https://www.ziemellatvija.lv/novados/valmieras-...