Atpakaļ

Strenču skola gatavojas 100 gadu svinībām

Valsts prezidentu. Dāvanas skolai. Arī salūtu, kūku, atrakcijas un diskotēku arī mazajām klasēm. To visu savas skolas 100 gadu jubilejā vēlas redzēt Strenču novada vidusskolas 1. un 4. klašu skolēni.

Ceturtdien “Ziemeļlatvija” viņus sastapa kopā ar skolotāju Ingu Čukuri mācāmies absolventes Paulas Vaivades sacerēto skolas himnu. “Par godu salidojumam,” skaidroja bērni.

No pirmdienas līdz piektdienai Strenču vidusskolā notika projektu nedēļa, kas bija veltīta tikai vienam notikumam – Strenču skolas 100 gadiem. Lielo jubileju svinēs šovasar, 12. jūnijā.

Skolas kolektīvs apzinās lielo darba apjomu svētku organizēšanā, tāpēc maksimāli palīgā ņēma projektu nedēļu.

Katra klase darināja apsveikumus skolai tās simtgadē un veidoja savu ielūguma maketu. Tieši skolēnu idejas noteiks, kāds izskatīsies skolas izsūtītais ielūgums uz svinībām.

Strenču skolas simtgades simbols ir poga. “Poga ir ļoti svarīgs elements, bez kura mēs ikdienā nevaram pat lāgā apģērbties. Arī mēs katrs esam piederīgi savai skolai kā mazas, krāsainas podziņas,” saka Strenču novada vidusskolas direktores pienākumu izpildītāja Liāna Viduce.

Skolēni akcijā divās nedēļās savāca pavisam 21 kilogramu pogu, ko pēc krāsām sašķiroja 5. klases skolēni. Citas klases ar pogām projektu nedēļā aplīmēja vecajā skolas ēkā atrastos priekšmetus: krēslu, gāzmasku, pārnēsājamo tāfeli, filca zābakus, radioaparātu un citas mantas. Tās visas varēs redzēt ekspozīcijā skolas jubilejā.

Absolventi un viesi 12. jūnijā redzēs vēl daudz citu interesantu lietu, kuru autori būs skolēni. Starts skolas noformēšanai jau dots šonedēļ. Būs, piemēram, apgleznota stikla mozaīkas, apsveikumu stabs, veco skolas bilžu galerija, fotoizstāde par Strenčiem un skolas simtgades avīzes speciālizlaidums. Varēs arī uzzināt, kāds ir skolu raksturojošo lietu top 100.

Lai materiālu par vēsturi būtu pēc iespējas vairāk, Strenču vidusskolas skolēni un skolotāji aicina iedzīvotājus dalīties ar agrāko gadu fotogrāfijām par dzīvi skolā. Atnesot uz skolu, tās ieskenēs datorā un uzreiz atdos atpakaļ īpašniekam.

Skolēni arī ķērušies pie intervijām ar absolventiem un bijušajiem pedagogiem un saka viņiem lielu paldies par vērtīgajām atmiņām un fotogrāfijām. Piemēram, Annija Apine, Amanda Jansone un Līva Vorpe no 8. klases apciemoja strencēniešus Āriju un Laimoni Buņķus.

“Viņi Strenču skolu pabeidza piecdesmitajos gados. Par skolu prasījām, kā toreiz ģērbās, ko darīja ārpus stundām. Viņi arī bastoja un darīja palaidnības,” stāsta meitenes.

Projektu nedēļa Strenču vidusskolā jau ienesusi gaidpilna satraukuma gaisotni, jo līdz jubilejai vairs atlicis tikai nedaudz vairāk par trijiem mēnešiem.

“Tas labi, ka visi cilvēki, arī bijušie skolēni, sanāks kopā un būs laimīgi, ka atkal var satikties,” spriež Līva, Amanda un Annija.

Skolas simtgades organizēšanas darba grupa drīz sāks rakstīt svētku scenāriju. “Tagad aktuālākais ir atrast grupu, kas spēlēs mūziku simtgades ballē, jo tā notiks izlaidumu laikā,” piebilst L. Viduce.

Vieta: Strenči

Objekts: Strenču novada vidusskola

Resurs: http://www.ziemellatvija.lv/novadu-zinas/strenc...