Atpakaļ

Sedā skan akordeons

Sedas kultūras namā notika Vidzemes novada un Valgas mūzikas skolas akordeonistu koncerts “Akordeona noskaņās”. Tajā piedalījās Valkas, Valgas, Limbažu, Rūjienas un Strenču mūzikas skolas akordeona klases audzēkņi.

“Akordeons ir krievu dvēselei tuvs mūzikas instruments. Visus iepriecināja atsaucīgā publika. Dažiem skaņdarbiem klausītāji plaudēja līdzi,” atceras Strenču mūzikas skolas direktore Ralda Ziemule. Viņa uzskata, ka atjaunotā Sedas kultūras nama akustika ir lieliska un pateicīga dažādu mūzikas žanru un kolektīvu vajadzībām. To ir vērts izbaudīt. Tiesa, šoreiz traucēja aukstās telpas. R. Ziemule uzskata, ka šo akordeona mūzikas koncertu, kas agrāk ik gadu notika Strenčos, vajadzētu padarīt par tradīciju Sedā.

Koncertā izskanēja krievu un latviešu tautasdziesmas un klasiķu skaņdarbi. Emocionāls bija brīdis, kad vienkopus spēlēja visi 20 jaunie mūziķi. Viņus sagatavoja pedagoģes Sarmīte Kārkliņa, Ārija Tomiņa, Iveta Eversone, Elita Mukāne, Malle Jarva un koncertmeistare Jeļena Tēraudkalne.

Vieta: Seda

Objekts: Sedas kultūras nams

Resurs: http://www.ziemellatvija.lv/novadu-zinas/strenc...