Atpakaļ

Sākas akcija “Apceļosim Latvijas pilis 2010”

Šodien, 6. jūnijā Cirstu muižā tiks atklāta akcija „Apceļosim Latvijas pilis”, kuru rīko Latvijas piļu un muižu asociācija. Akcija “Apceļosim Latvijas pilis” noritēs no 6. jūnija līdz 3. oktobrim, bet noslēgsies ar vērienīgu pasākumu 4. decembrī Mālpilī, kur noteiks akcijas uzvarētājus. Akcijas „Apceļosim Latvijas pilis” ietvaros visi interesenti tiek aicināti aplūkot Latvijas kultūras mantojumu, apmeklējot 52 Latvijas pilis un muižas.

Akcijas prezentācija un atklāšana notiks Cirstu muižā 6. jūnijā, kur pirms desmit gadiem tieši šajā datumā tika dibināta asociācija. Atklāšanas pasākuma ietvaros notiks gan Asociācijas svinīgā sēde, kas veltīta Asociācijas desmitgadei, gan piļu un muižu prezentācijas un lielīšanās čempionāts, izsole u.c. aktivitātes. Plašāka informācija par akciju ir pieejama asociācijas mājas lapā www.pilis.lv  sadaļā AKCIJA.

“Latvijas pilis un muižas ir būtiska valsts kultūrmantojuma sastāvdaļa, kas liecina gan par Latvijas vēsturi, gan šodienu. Akcija Apceļosim Latvijas pilis desmit gadu laikā notiek jau septīto reizi. Tas ir iemīļots un gaidīts pasākums daudzu Latvijas apceļotāju vasaras kalendārā, notikums, kas cilvēkiem rada gan pozitīvas izjūtas, gan iedvesmo Latvijas kultūras mantojuma izziņai. Ceļotāji, kas iegādājušies akcijas bukletu, visos apskates objektos apzīmogo savas bukletā izvietotās ceļazīmes pēc ieejas biļetes iegādes. Akcijas noslēgumā tiks noteikti 120 ceļotāji, kas saņems ielūgumus uz noslēguma sarīkojumu Mālpilī, bet akcijas galvenās balvas ieguvējs varēs atpūsties Dikļu pilī,” stāsta Asociācijas prezidente Iveta Sprūdža.

2010. gadā akcijas „Apceļosim Latvijas pilis” jaunums ir Muižu nedēļas – interesentiem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt 40 muižu nedēļas. Muižas nedēļās papildus norisināsies dažāda veida aktivitātes – semināri, koncerti, atrakcijas, radošās darbnīcas u.c. Dažviet kaimiņu muižas savas nedēļas plāno vienlaicīgi, lai ceļotāji paspētu pabūt gan vienā, gan otrā vietā. Pirmās muižu nedēļas risinās Cirstu muižā, Turaidas muzejrezervātā un Bīriņu pilī, Akcijas pēdējā nedēļa notiks Dzimtmisas muižā, Zaļajā (Zaļenieku) muižā un Kārļamuižā.

2010.gadā akcija notiks jau 7 reizi. Iepriekšējās akcijās piedalījušies 82921, kas iesūtījuši 2801 pilnībā aizpildītas anketas. Visās akcijās piedalījušās 100 muižas. Visās akcijās piedalījušās: Durbes pils, Gārsenes muiža, Jaunmoku pils, Jaunpils pils, Turaidas muzejrezervāts. Noslēguma sarīkojumi notikuši Jelgavas pilī, Jaunpils pilī, Cesvaines pilī, Ēdoles pilī, Vecauces pilī un Mālpils muižā.

Svinot Latvijas muižu un piļu asociācijas desmit gadu jubileju, šovasar Latvijas pilīs un muižās būs skatāma izrāde “Henrijs VIII Karaliskais gambīts” (režisors Voldemārs Šoriņš, galvenajā lomā Andris Bērziņš).

/www.travenews.lv/

Vakar, 5. jūnijā, sasaucoties ar akcijas atklāšanas pasākumu Cirstu muižā, arī Jērcēnmuižā notika pasākums “Balle Krīdenera muižā”. Pusnaktī tika iespiesti Jērcēnmuižas zīmodziņi akcijas dalībnieku iegādātajos bukletos. Jērcēnmuiža ir akcijas dalībnieku skaitā un laipni gaida apmeklētājus katra mēneša pirmajā piektdienā  no 12.00 – 19.00 un tai sekojošā sestdienā no 10.00 – 20.00 un svētdienā no 10.00 – 16.00.

Ginta Gailīte, Strenču novada sabiedrisko attiecību speciāliste

Vieta: Jērcēni

Objekts: Jērcēnmuiža

Resurs: https://strencunovads.lv/index.php?p=&lang=1357...