Atpakaļ

Šahisti sacenšas Pētera Graves atceres turnīrā (video)

Sandra Pētersone 2008. gada 16. septembris

Jau piekto reizi Strenčos notika ārsta un šaha meistara Pētera Graves atcerei veltīts šaha turnīrs. To organizē Valkas rajona šaha kluba vadītājs Vsevolods Dudzinskis ( fonā).
Foto: Sandra Pētersone

Turnīrā startēja 34 dalībnieki no Rīgas, Valmieras, Zvejniekciema, Limbažiem, Salacgrīvas, Balviem, Aizkraukles, Rūjienas, Siguldas un Valkas.

Sacensību organizators un galvenais tiesnesis Vsevolods Dudzinskis informē, ka šahisti sacentās pēc Šveices sistēmas. Tā paredz 15 kārtas, trīs minūtes uz partiju un plus divas sekundes uz katru gājienu.

Pirmo vietu ar 12,5 punktiem izcīnīja vairākkārtējs Rīgas čempions Matīss Mustaps. Otrajā vietā – valcēnietis Jānis Koops (11,5 punkti), trešajā vietā – rīdzinieks Egons Lavendelis (11 punkti).Turnīra līderu vidū iekļuva arī valcēnietis Māris Koops (4. vieta, 9,5 punkti) un Alberts Cimiņš (Rīga), Imants Kārkliņš (Zvejniekciems) un Andis Strumpe (Valka), kuri katrs ieguva deviņus punktus.

Labākais jaunais šahists turnīrā bija skolnieks Kaspars Circenis no Balviem, labākā sieviete šahiste – Anda Krauze no Aizkraukles.

Sacensību uzvarētāji saņēma piemiņas kausus un naudas balvas, kuru sponsore ir P. Graves ģimene.

Sacensību atklāšanā tika nolasīts Strenču pilsētas domes priekšsēdētājas Velgas Graumanes apsveikums dalībniekiem, jo pašvaldības vadītāja tobrīd strādāja pilsētas sakopšanas talkā.

Dalībniekus apsveica un atmiņās par P. Gravi dalījās ārste Inga Bauska – P. Graves skolniece un darba kolēģe.

Sacensības organizēja Valkas rajona šaha kluba vadītājs V. Dudzinskis. Dalībniekus uzņēma viesu nams “Strenči”.

Vieta: Strenči

Persona:

Resurs: http://www.ziemellatvija.lv/sports/sahisti-sace...