Atpakaļ

Pilsētas svētkiem pošas Strenči

Šīs nedēļas nogalē novada svētkus svinēs smiltenieši un novada pagastu iedzīvotāji, bet saviem svētkiem cītīgi pošas arī strencēnieši. Jau kopš jūnija sākuma strādā svētku organizēšanas darba grupa, bet pirmās sarunas uzsāktas tūlīt pēc Gaujas Plostnieku svētkiem.

Strenčos pilsētas svētki notiks 31. jūlijā. Tā būs 16. reize, kad šis vietējās pašvaldības rīkotais pasākums kopā pulcēs strencēniešus un viņu viesus.

Arī šogad Strenču pilsētas svētkos apmeklētājiem organizatori visu dienu piedāvās plašu kultūras un izklaides programmu gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Jau no pulksten 8.00 pilsētas centrā vieni pārdos, bet citi iepirksies gadatirgū. Svētkus atklās pulksten 10.00 centra skvērā ar novada domes priekšsēdētāja Jāņa Pētersona uzrunu, pūtēju orķestra priekšnesumu un apsveikumiem.

No pulksten 10.30 līdz 13.00 bērni turpat skvērā varēs izklaidēties radošajās darbnīcās, ko piedāvās Latvijas Ornitoloģijas biedrības dibinātā firma “Motacilla”. Netālu autostāvlaukumā “Agarska triāla kluba” velotriālisti rādīs paraugdemonstrējumus, ko papildinās Jelgavas vokālās studijas “Solo” priekšnesumi. Pulksten 11.30 vidusskolas sporta laukumā startēs basketbola turnīrs. No pulksten 12.00 ikviens interesents varēs doties izjādē vai vizināties ar zirga pajūgu.

Par godu Strenču ugunsdzēsēju depo 100 gadu jubilejai pulksten 13.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Strenču posteņa ugunsdzēsēji aicināti sniegt paraugdemonstrējumus Viņiem šis priekšlikums vēl jāsaskaņo ar savu vadību.

Pulksten 15.00 Strenču luterāņu baznīcā klasiskās mūzikas koncertu sniegs kvartets “RIX”. Tajā muzicē: Reinis Birznieks (čells), Jānis Maļeckis (klavieres), Sandis Šteinbergs (vijole), Ilze Kļava (alts) un Gunārs Upatnieks (kontrabass).

Svētku kulminācija būs Strenču iestāžu, uzņēmumu, kolektīvu un iedzīvotāju gājiens no Rīgas ielas uz brīvdabas estrādi. Gājiena dalībnieki sāks pulcēties pulksten 18.00, bet ceļā dosies pulksten 18.30. “Aicinām visus aktīvi piedalīties gājienā, liekot lietā savu radošo izdomu un prezentējot savu kolektīvu,” aicina Strenču novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

Vakara koncerts Strenču estrādē sāksies pulksten 19.00. Uzstāsies “Putnu balle”. Gaidāms arī pārsteigums ar “slavenību” ierašanos. Šajā pasākumā apbalvos arī konkursa “Strenču pilsētas sakoptākā sēta 2010” laureātus.

Pulksten 22.00 uz Gaujas tilta demonstrēs nodibinājuma “FotoForma” sagatavoto attēlu programmu. Pēc tam skanēs vakara mūzika uz Gaujas gar Veco ozolu. Laivās muzicēs Strenču pūtēju orķestra mūziķi. Ap pulksten 23.00 estrādē sāksies zaļumballe, kurā spēlēs Dukuru ģimene.

“Visi pilsētas svētku pasākumi, izņemot zaļumballi, apmeklētājiem ir par velti,” piebilst D. Beitika. Arī šogad Strenču pilsētu tās svētkos izdaiļos “ziedošā iela”, kas būs iedzīvotāju dāvana savai pilsētai. Ar ziediem un tās kompozīcijām rotās Rīgas un Valkas ielu.

Vieta: Strenči

Objekts: Strenču pilsētas svētki

Resurs: http://ziemellatvija.diena.lv/novadu-zinas/pils...