Atpakaļ

Latvijas pilis un muižas apceļo arī mūsu puses iedzīvotāji

Šomēnes lielā ballē Mālpils muižā akcijas “Apceļosim Latvijas pilis!” noslēgumu svinēja arī trikātietis Aivars Grinbergs, Agija Ozola un Lauris Gaismiņš no Palsmanes un smilteniete Gunita Greizāne. Viņi bija to 54 ceļotāju vidū, kuri šovasar apskatīja pilnīgi visus akcijā iekļautos kultūrvēsturiskos objektus un saņēma ielūgumu uz noslēguma balli.

Šogad akcija “Apceļosim Latvijas pilis!” ilga no 6. jūnija līdz 3. oktobrim. Tajā piedalījās 52 Latvijas pilis un muižas, arī Jērcēnmuiža Strenču novadā.

Pozitīvas emocijas un Latvijas iepazīšana, – to par lielāko ieguvumu no līdzdalības akcijā nosauc mūsu puses iedzīvotāji.

Uz pilīm brauc ar velosipēduAtšķirībā no pārējiem akcijas dalībniekiem Aivars Grinbergs pilis un muižas apceļoja nevis ar automašīnu, bet velosipēdu, pusotrā mēnesī veicot 3200 kilometrus.

Akcijā trikātietis iesaistījās nejauši, nopērkot bukletu Strenčos Gaujas plostnieku svētku laikā. Nesen bija pārradies mājās no veloceļojuma pa Itāliju un Horvātiju un prātoja, kur varētu doties vasarā. Pāris mēnešus buklets aizmirsts nogulēja plauktā. Par piļu un muižu akciju aizrautīgais velosipēdists atcerējās tikai jūlija vidū, kad, braucot velomaratonā “Barona taka”, Piebalgas pusē apmeklēja vairākas muižas.

Pirmos zīmogus Aivars ieguva 21. jūlijā Vecgulbenes un Druvienas muižā, piedaloties velomaršruta “Tour de LatEst” atklāšanas braucienā. Vairākas pilis Latgalē un Sēlijā trikātietis apskatīja trīs dienu ceļojumā kopā ar velotūristiem no Austrumvidzemes mežsaimniecības, bet Kurzemē – kopā ar draugiem no Hipotēku bankas. “Pārējās vajadzīgās pilis un muižas līdz 6. septembrim apceļoju vienatnē, jo biju jau nonācis sportiskā azartā,” stāsta A. Grinbergs.

Iesaistīties pamudina “Ziemeļlatvija”Visjaukākās atmiņas no apskatītajām pilīm un muižām Aivaram ir par rūķu kambariem Apriķu muižas pažobelēs. Apriķi sezonas noslēgumā ieguva titulu “Labāko sajūtu muiža”. Uzvarētājus vairākās nominācijās noteica akcijas “Apceļosim Latvijas pilis!” dalībnieki.

Palsmanietes Agijas Ozolas lielākās simpātijas ieguvusi Naukšēnu muiža tās cilvēkmuzeja gida atraktīvā stāstījuma dēļ. Viņš akcijā atzīts par labāko stāstnieku.

“Iespaidi no vasaras ceļojuma ir ļoti bagātīgi. Latvijā ir daudz, ko redzēt. Visas pilis un muižas pat nezināju,” atzīst jauniete. Viņa akcijā piedalījās kopā ar draugu Lauri un māsu Gunitu. Pašiem ir savs busiņš, tādēļ braucienos līdzi tika ņemti arī draugi un radi no Smiltenes.

Agija stāsta, ka šādā pasākumā piedalījusies pirmo reizi, pateicoties “Ziemeļlatvijai”. “Izlasījām, ka ir tāda akcija un bukletu var iegādāties Jērcēnmuižā. Tā bija pirmā muiža, ko apskatījām.” Jērcēnmuiža pagaidām iepauzēsJērcēnmuiža akcijā “Apceļosim Latvijas pilis!” piedalījās otro reizi, stāsta Jērcēnmuižas gide Ilvija Ķimse. Akciju Latvijas piļu un muižu asociācija rīkoja septīto reizi.

Arī I. Ķimse un Jērcēnu pagasta pārvaldes vadītājs Kārlis Kārkliņš bija lielajā noslēguma ballē, ar profesionālu interesi vērtējot Mālpils muižu.

Kaut arī šogad Jērcēnmuiža neieguva nevienu nomināciju, tā ir gana populāra tūristu aprindās. Akcijas laikā ar bukletiem ieradās 113, bet pavisam gida pakalpojumus izmantoja gandrīz 260 cilvēku, informē I. Ķimse. Lai tūristiem būtu pēc iespējas vairāk, ko redzēt, šovasar Jērcēnmuižā atvēra novadnieces Gaidas Šilinskas grāmatzīmju izstādi par pūču tēmu. Jaunu veidolu ieguvusi muižas kamīnzāle.

Piedalīties akcijā 2011. gadā pagaidām neesot plānots.

Vieta: Jērcēni

Objekts: Jērcēnmuiža

Resurs: http://www.ziemellatvija.lv/valasprieki/latvija...