Atpakaļ

Jauno pianistu Armandu Zviedri novērtē pasaules mēroga konkursā

Tikai klasiskā mūzika… Tā ir jaunā, talantīgā pianista Armanda Zviedra (19 gadi) dzīves centrs, kam viņš pakārto visu pārējo: mācības, brīvo laiku, nākotnes sapņus.

Mazais zēns no Plāņu pagasta, par kura panākumiem konkursos Smiltenes mūzikas skolas laikā savulaik rakstīja “Ziemeļlatvija”, nu ir izaudzis. Arī konkursi, kuros viņš piedalās, kļūst arvien nozīmīgāki.

Šomēnes Armands sasniedza pirmo augstāko virsotni, kopš spēlē klavieres, – otro vietu starptautiskā jauno pianistu konkursā Francijā “XIV Grand Prix Internationale et Recontres Jeunes Talents 2011 Montrod les Bains”.

Gandrīz astoņus mēnešus ilgā gatavošanās, vecāku rūpes par dalības maksu, satraukuma dēļ pirms konkursa negulētās naktis palikušas aiz muguras. Tagad ir milzīgs prieks par savu spēju apliecināšanu pasaules mērogā gan pašam Armandam, gan viņa vecākiem Anitai un Gunāram.

“Ziemeļlatvija” jauno pianistu sastapa Lieldienu brīvdienās viņa ģimenes mājās Plāņos. Uz turieni Armands brauc katru nedēļas nogali no galvaspilsētas, kur mācās Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā, pēdējā kursā.

Vecāku mājas Armandam ir patvērums no pamatīgi noslogotās ikdienas, kurā pārsvarā ir tikai mācības un klavierspēle. Te, Plāņos, viņš izjūt mammas un tēta mīlestību un gādību un uzlādē savas enerģijas baterijas.

Plašāku informāciju meklējiet laikraksta “Ziemeļlatvija” sestdienas, 30. aprīļa 2011.gada numurā

Vieta: Plāņi

Persona:

Resurs: http://www.ziemellatvija.lv/cilvekzinas/dzivess...