Atpakaļ

Jaunklidža bibliotēkā – saieta namā apskatāma ceļojošā izstāde

Tiem, kuriem interesē vēsture, ieteicams apskatīt ceļojošās izstādes “Atmiņas mežos un laukos” ekspozīciju. Pašlaik tā līdz marta vidum ir apskatāma Plāņu pagasta Jaunklidža bibliotēkā – saieta namā.

Biedrības “Lauku partnerība Ziemeļgauja” administratīvā vadītāja Rūpa Zepa stāsta, ka izstāde izveidota pirms diviem gadiem Igaunijas – Latvijas programmas projekta “Neapzinātais kultūras mantojums”. Šajā projektā no Latvijas puses iesaistījās Latvijas Valsts meža dienests un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administrācija, bet no Igaunijas puses – Igaunijas RMK (līdzīga iestāde Latvijas Valsts meža dienestam).

Šai izstādei ir pastāvīgā ekspozīcija Salacgrīvā, kā arī pārvietojamā – vairāki baneri un digitālais fotorāmis. R. Zepa skaidro, ka baneros ir apskatāma informācija par tēmām – mājošana, pārvietošanās un robežas, saimniekošana, resursu ieguve un ražošana, garīgās dzīves un militārās darbības vēsturiskās liecības.

Savukārt digitālajā fotorāmī tiek ievietotas tā pagasta atradumu fotogrāfijas, kurā izstāde ir redzama. Pārvietojamā ekspozīcija tiek izstādīta visā projekta aptvertajā teritorijā – bijušo Valkas, Valmieras, Limbažu un Alūksnes rajonu teritoriju pašvaldībās, kuras izrāda interesi par šo iespēju.

Vieta: Jaunklidzis

Objekts: Jaunklidža bibliotēka-saieta nams

Resurs: http://www.ziemellatvija.lv/izklaide/izstades/j...