Atpakaļ

Jāņa Ziemeļnieka Strenču Tautas teātrī tapis jauns iestudējums

Jāņa Ziemeļnieka Strenču Tautas teātris sarūpējis velti savai pilsētai svētkos, ko strencēnieši un viesi svinēs sestdien, 1. augustā.

Režisors Andris Liepiņš un aktieri iestudējuši jaunu izrādi, Antona Čehova komēdiju “…”. Publika pirmo reizi to redzēs šo sestdien Strenču pilsētas svētkos pulksten 14.00 kultūras namā.

Jaunā izrāde faktiski ir divi A. Čehova viencēlieni – “Traģiķis pret paša gribu” un “Jubileja”, ko Strenču teātris apvienojis vienā izrādē.

Pasaulslavenā krievu rakstnieka un dramaturga lugas režisors A. Liepiņš iestudē pirmo reizi. Ideja radās aktieriem, Jēkabpilī Latvijas amatierteātru salidojumā skatoties A. Čehova viencēlienus citu kolektīvu sniegumā.

A. Liepiņš atzīst, ka A Čehova komēdijas nav vienkārši smejamie gabali, jo dramaturgs tās rakstījis ar dziļu domu.

“Traģiķis pret paša gribu” ir komiski smeldzīgs stāsts par mazo cilvēku – ierēdni, kurš vasarā atpūšas vasarnīcā un ir spiests darīt iespējamo un pat neiespējamo, lai izpatiktu sievai, radiem un kaimiņiem, pašam paliekot neievērotam un nesaprastam. Taču viņam tik ļoti gribas, lai kāds uzklausītu un nedaudz justu līdzi.

Viencēliens “Jubileja” nedaudz sasaucas ar mūsdienu Latviju, jo lugas centrā ir naudas krīze. A. Čehova varonis atnācis uz banku, lai tiktu pie naudas, taču bankas pārvaldnieks gatavojas jubilejai un ir pārāk aizņemts, lai atrisinātu atnācēja problēmu. Rezultātā rodas dažādi pārpratumi.

Jāņa Ziemeļnieka Strenču Tautas teātra jaunajā iestudējumā publika uz skatuves redzēs gan jaunus, gan arī pieredzes bagātus aktierus.

Viencēlienā “Traģiķis pret paša gribu” tēlos jaunie aktieri Artūrs Āboliņš un Sigita Juščenko; viencēlienā “Jubileja” – Kaspars Vaivads, Andris Delviņš, Ingrīda Rasa, Ramona Markova, Elīna Kuplā un Aiga Andersone.

Šovasar Strenču teātris dodas arī viesizrādēs un pretī saņem pārsteigumus. Piektdien režisoru A. Liepiņu kultūras namā negaidīti uzmeklēja ciemiņi no Burtnieku novada, lai teātrim pasniegtu “Lielo tencinājumu” jeb balvu par piedalīšanos Pagalmu teātra svētkos bijušā Valmieras rajona Matīšos, tagadējā Burtnieku novadā.

“Strenču teātris šogad atveda brīnišķīgu izrādi, Leldes Stumbres “Rozi”,” jūsmo pagalmu teātra svētku iniciatore, Burtnieku novada domes kultūras darba organizatore Ligita Jenča. Lai pasniegtu balvu, viņai līdzi uz Strenčiem atbrauca Matīšu amatierteātra režisore Nelda Bailīte.

Vieta: Strenči

Objekts: Jāņa Ziemeļnieka Strenču Tautas teātris

Resurs: http://www.ziemellatvija.lv/novadu-zinas/jana-z...