Atpakaļ

Ģimenes atbalsta un diennakts bērnu centrs Plāņos

2010-06-04


Ir noiets zināms etaps projektam „Ģimenes atbalsta un diennakts bērnu centra izveide Strenču novada vidusskolas Plāņu filiālē”, ko finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija iniciatīvas „Pārmaiņu iespēja skolām,” Ārkārtas palīdzības fonda ietvaros.

Jau tika informēts, ka projekta  mērķis ir pārveidot Strenču vidusskolas Plāņu filiāli par daudzfunkcionālu izglītības iestādi ar Ģimenes atbalsta un diennakts bērnu centru pirmsskolas un skolas vecuma bērniem.

Vakar Plāņos viesojās Sorosa fonda pārstāve Ausma Pastore, lai iepazītos ar pašreizējo situāciju projekta gaitā. Šobrīd ir padarīts daudz – veikti lielākā daļa remontdarbu, telpas ieguvušas jaunu, gaišu seju, notiek telpu iekārtošana un aprīkojuma iegāde. Ar degsmi un entuziasmu strādā projekta koordinatore Ingrīda Apsīte. Projekta noslēgums paredzēts 30. novembrī, centra darbību paredzēts uzsākt septembrī, bet telpu sakārtošanu paredzēts pabeigt līdz Jāņiem.

Projekta rezultātā paredzēts sniegt atbalstu ģimenēm ar bērniem, konsultēt, izglītot tās, un organizēt nodarbības vecākiem, kā arī radīt iespēju skolēniem atrasties drošā un atbilstošā vidē, īpaši situācijās, kad ģimene to nespēj pilnībā nodrošināt. Tāpat plānots palielināt iespējas pilnvērtīgai brīvā laika pavadīšanai bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem.

Plāņu skola ir kā gaismas saliņa šībrīža psiholoģiski un ekonomiski smagajā situācijā laukos, tāpēc šāda centra izveidošana ir ļoti nepieciešama un nākotnē noteikti attaisnos sevi.

Ginta Gailīte, Strenču novada sabiedrisko attiecību speciāliste.

Vieta: Plāņi

Objekts: Plāņu pamatskola

Resurs: https://strencunovads.lv/index.php?p=&lang=1357...