Atpakaļ

Gatavojas kopējai protesta akcijai Strenču novadā

Pēc Administratīvi teritoriālās reformas komisijas pēdējiem lēmumiem Valkas novadam plānots pievienot Trikātas pagastu no Beverīnas novada, Ēveles pagastu no Burtnieku novada un Strenču novadu.

Šo teritoriju iedzīvotāju vairākumam ikdiena ir saistīta ar Valmieru, tur strādājot, mācoties, saņemot pakalpojumus un kārtojot biznesa un privātos jautājumus. VARAM sagatavotie novadu profili – izvērtējums par novadu sociālekonomisko situāciju saturiski apliecina pieminēto teritoriju ekonomisko un sadzīvisko jautājumu risināšanas virziena atbilstību Valmierai un pēc pašu definētajiem kritērijiem šo teritoriju atbilstību pievienošanu Valmierai. Pretēji tam, pretēji novadu attīstības plāniem un pretēji vairākuma iedzīvotāju vēlmei būt Valmieras novada sastāvā mūs mēģina pievienot Valkas novadam. Beverīnas un Burtnieku novads ir arī pret Trikātas un Ēveles pagastu nodalīšanu no savas teritorijas, jo tajos veikts ievērojams ieguldījums pagastu attīstībā, uzsākti un līdz galam nerealizēti projekti.

Līdz šim iedzīvotāji miermīlīgi pauduši savu viedokli un uzticējušies politiķiem kā savu interešu aizstāvjiem, rīkojuši iedzīvotāju sapulces, vācot parakstus un paužot savu viedokli aptaujās.

Likumprojekta priekšlikumu un papildinājumu izskatīšanas un apstiprināšanas gaita ATR Saeimas otrajam lasījumam liecina par to, ka iedzīvotāju un uzņēmēju vēlme netiek ņemta vērā, tāpēc, pēc iedzīvotāju iniciatīvas, ar lauksaimnieku un uzņēmēju atbalstu, esam spiesti gatavoties protesta akcijām, izmantot lauksaimniecības tehniku daļēji vai pilnībā bloķējot tranzītielu Strenčos. Beverīnas novada Trikātas pagasta, Burtnieku novada Ēveles pagasta un Strenču novada iedzīvotāju protesta akciju un kopsapulci Strenču novada Kultūras centra zālē plānojam organizēt dienā, kad Saeimā notiks likumprojekta izskatīšana.

Iedzīvotāju un orgkomitejas vārdā, Strenču, Beverīnas un Burtnieku novadu priekšsēdētāji.

Vieta: Strenču novads

Objekts: Protesta Akcijas

Resurs: https://www.ziemellatvija.lv/novados/gatavojas-...