Atpakaļ

Strenči nosvin jau 16. pilsētas svētkus

Svētku sarīkojumā sumināja strencēniešus Māru un Andri Ozolus, šogad pilsētā sakoptākās sētas saimniekus. Savu dārzu viņi izrādīja arī “Ziemeļlatvijai”.
Foto: Sandra Pētersone

Sestdien ar uguņošanu virs Gaujas un balli brīvdabas estrādē noslēdzās Strenču pilsētas svētki. Strencēnieši un viņu viesi pilsētu sumināja jau 16. reizi.

Gandrīz visu dienu bērniem un pieaugušajiem tika piedāvātas dažādas izklaides. Vakarā svētku sarīkojumā Strenču novada dome teica paldies čaklākajiem strencēniešiem par skaisti sakoptajiem pagalmiem un dārziem, kas izdaiļo visu pilsētu. Balvas saņēma konkursa “Strenču pilsētas sakoptākā sēta 2010” laureāti.

Individuālo māju grupā galveno balvu, strencēnieša Guntara Brieža darināto plāksni un titulu “Sakoptākā sēta 2010”, ieguva Māra un Andris Ozoli. Viņu privātmāja ar skaisti iekopto pagalmu un dārzu Slimnīcas ielā 14 saņēma visvairāk punktu vērtēšanas laikā.

“Šī māja pēdējos gados vienmēr bijusi sakoptāko sētu vidū, un šogad pelnīti ir atzīta par uzvarētāju,” atzīst konkursa vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja, pašvaldības speciāliste Gita Siliņa. Viņa ievērojusi, ka saimnieki katru gadu labiekārto un papildina savu sētu gan ar jauniem dekoratīviem stādījumiem, gan interesantām “odziņām”, piemēram, saimnieka darinātu koka tiltiņu un strūklakām. Ikdienā Māra un Andris Ozoli strādā Strenču republikāniskajā slimnīcā, bet brīvajā laikā viņu sirdslieta ir dārzkopība un stādu audzēšana jau 30 gadu garumā.

Individuālo māju grupā par laureātiem komisija atzina vēl piecas sētas: Krasta ielā 9, kur saimnieki ir Kaģu ģimene, Peldu ielā 3 (Līga un Uģis Ozoli), Rīgas ielā 31 (Solveiga Puriņa ar ģimeni), Miera ielā 2a (Kārkliņu ģimene), Krasta ielā 3 (tur saimnieko divas ģimenes – Zeipes un Kondriči).

Pašvaldības pakļautības uzņēmumu grupās komisija par sakoptāko šogad atzina Strenču pilsētas pārvaldes ēku Rīgas ielā 7, bet daudzdzīvokļu namu grupā – dzīvojamo māju Valkas ielā 3. “Iestāžu, organizāciju un uzņēmējsabiedrību grupā šogad nav nevienas nominācijas. Komisija atzina, ka nekas ievērības cienīgs šogad šo īpašumu sakopšanā pilsētā nav noticis,” skaidro G. Siliņa.

Konkursā “Strenču pilsētas sakoptākā sēta 2010” piešķirtas arī vairākas nominācijas: Ausmai Bormanei Trikātas ielā 3 par neizsīkstošo enerģiju puķu dārza kopšanā par prieku sev un kaimiņiem; Pļavas ielas 3 daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem par ieguldījumu sētas atdzimšanā; Rusmaņu ģimenei Ziedugravas ielā 5a par veiksmīgi uzsākto sētas rekonstrukciju; Kalniņu ģimenei Parka ielā 3 par oriģinālajām mazajām arhitektūras formām; Zeiļuku un Milleru ģimenēm Ziedugravas ielā 3 par veiksmīgu ēkas pārbūvi; Akmens ģimenei Plostnieku ielā 3 par nenogurstošu darbu dārza kopšanā.

Sestdien pilsētas svētkos Strenču centru izdaiļoja arī tradicionālā ziedošā iela – strencēniešu veidotas ziedu kompozīcijas. “Cilvēki palikuši slinki. Gadu no gada piedalās vieni un tie paši,” secina strencēniete Trauta Ķelpe – ziedu “vaboles” autore. Viņa secina, ka pilsētas svētkus ik gadu apmeklē mazāk ļaužu, taču tas nenozīmē, ka šāds pasākums nav vajadzīgs. “Ja cilvēki paši būs pasīvi, tad arī nekā nebūs. Nedomāju, ka jāstrādā tikai tiem cilvēkiem, kuriem par to maksā. Arī pašiem strencēniešiem vajag nākt palīgā ar jaunām idejām,” spriež T. Ķelpe.

Arī šogad Strenču pilsētas svētku programmā bija pietiekami daudz, ko skatīt. Dienā visvairāk ļaužu pulcēja “Agarska triāla kluba” (Jelgava) motociklistu un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Strenču posteņa ugunsdzēsēju paraugdemonstrējumi. Ugunsdzēsēji rādīja, ko var izdarīt ar savu tehniku. Pat stiprais lietus neizkliedēja pūli, kas pie depo ziņkārīgi skatījās, kā glābēji aizdedzina mašīnu, bet pēc tam to nodzēš un sagriež. Pirmo reizi ko tādu redzēja arī Edgars Markovs (deviņi gadi) un Ralfs Lūsiņš (10 gadi). Abi puikas ir priecīgi par pilsētas svētkiem. “Patika, kā moči lēca pāri cilvēkiem. Vēl ar zirgiem jājām,” viņi stāsta.

Pateicoties svētku organizatores novada domes un sponsoru atbalstam, gan izjāde ar Kocēnu zirgiem, gan piepūšamās atrakcijas bija par velti, tāpat arī visi citi svētku pasākumi, izņemot balli un iepirkšanos gadatirgū.

Svētku programmā bija arī Strenču pūtēju orķestra priekšnesumi, kvarteta “RIX” klasiskās mūzikas koncerts baznīcā, vietējo rokdarbnieču šaļļu izstāde (autores Ļubova Krujele, Sandra Ezeriņa, Lilita Kārklīte, Daiga Kalniņa, Ivita Dūdiņa un Zeltīte Geca), radošās darbnīcas bērniem, vokālās studijas “Solo” (Jelgava) priekšnesumi, volejbola turnīrs, kurā uzvarēja komanda “Bimba un Eži” (Aivars Grinbergs, Jānis Feodorovs, Māris Belorags, Dzintars Greļs un Jānis Sudārs).

Brīvdabas estrādē vakarā uzstājās “Putnu balle” un Līga Stebere ar savu radošo grupu. Uz Gaujas tilta demonstrēja nodibinājuma “FotoForma” sagatavoto attēlu programmu un šāva gaisā salūtu. Zaļumballē muzicēja Dukuru ģimene.

Vieta: Strenči

Objekts: Strenču pilsētas svētki

Resurs: http://www.ziemellatvija.lv/novadu-zinas/strenc...