Atklāj diskusiju ciklu par jaunās Valsts aizsardzības koncepcijas izstrādi

Atpakaļ

Trešdien, 5. jūnijā,  no plkst. 14.00 līdz 16.30 Latvijas Kara muzejā, uzsākot diskusiju ciklu par jaunās Valsts aizsardzības koncepcijas izstrādi, notiks seminārs “Ceļā uz jauno Valsts aizsardzības koncepciju”, kuru atklās Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības ministrs Dr. Artis Pabriks.

Seminārā savu redzējumu par prioritātēm jaunajā Valsts aizsardzības koncepcijā izklāstīs Saeimas frakciju pārstāvji. Diskusiju par jauno Valsts aizsardzības koncepciju vadīs Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra vadošie pētnieki Dr. Ieva Bērziņa un Dr. Toms Rostoks.

Nacionālās drošības likuma 29. pants nosaka, ka Valsts aizsardzības koncepciju sagatavo Aizsardzības ministrija. Šobrīd Aizsardzības ministrija ir uzsākusi jaunas Valsts aizsardzības koncepcijas izstrādi. Lai jaunā koncepcija atspoguļotu Latvijas sabiedrības intereses un nodrošinātu viedokļu apmaiņu tās izstrādes gaitā, Aizsardzības ministrija aicina seminārā piedalīties ikvienu interesentu, piesakot dalību līdz 4. jūnija plkst. 12.00 šeit: https://aptauja.mod.gov.lv/index.php/163674?lang=lv. Dalība seminārā iespējama tikai ar iepriekšēju reģistrēšanos.

Seminārs “Ceļā uz jauno Valsts aizsardzības koncepciju” aizsāks plašāku diskusiju ciklu, kura mērķis ir jaunās Valsts aizsardzības koncepcijas izstrāde.

Semināru organizē Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centrs sadarbībā ar Aizsardzības ministriju.

Lai izstrādāto pašreizējo Valsts aizsardzības koncepciju, vairākas šādas diskusijas tika rīkotas Latvijas reģionos. Praksi rīkot publiskas diskusijas par Valsts aizsardzības koncepcijas saturu pirms dokumenta sagatavošanas un iesniegšanas Saeimā Aizsardzības ministrija uzsāka 2011. gadā.

Valsts aizsardzības koncepcija ir galvenais aizsardzības nozares plānošanas dokuments, kuru izstrādā, balstoties uz Nacionālo drošības koncepciju un Militāro draudu analīzi.

Valsts aizsardzības koncepcija paredz pasākumus valsts aizsardzības nodrošināšanai miera, valsts apdraudējuma un kara laikā. Koncepcija definē valsts aizsardzības stratēģiskos pamatprincipus un nosaka galvenos soļus, lai stiprinātu valsts aizsardzību un attīstītu nacionālās spējas.

Saskaņā ar Nacionālās drošības likuma 29. pantu Saeima apstiprina Valsts aizsardzības koncepciju ne retāk kā reizi katrā sasaukumā līdz sava otrā darbības gada 1. oktobrim.

 

Informāciju sagatavoja:

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Vita Briže

Tālrunis: 67335045

E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv