Ar elektrisko velosipēdu nedēļas laikā bezmaksas izmēģinājuma braucienos devušies 161 interesents

Atpakaļ

Nedēļas laikā, no 14. augusta līdz 20. augustam elektriskos velosipēdus Cēsīs un Valmierā izmēģinājuši 161 cilvēks. Lielākā interese Valmierā bijusi jauniešiem līdz 18 gadiem, savukārt Cēsīs – cilvēkiem ap 30 gadu vecumu. Izbraucienos devušies visu vecuma grupu pārstāvji, arī tie, kam ir vairāk nekā 60 gadu; divas trešdaļas no visiem interesentiem ir vīriešu kārtas pārstāvji.

Pēc izbraucieniem interesentiem lūgts nosaukt elektriskā velosipēda priekšrocības. Saņemti tādi komentāri, kā,  piemēram, – ērts; ekoloģisks braucamrīks; patīkams uzrāviens; saudzīgi locītavām; viegli mīties; mazāks nogurums pēc brauciena; “varu uzbraukt kalnos, kuros iepriekš nevarēju tikt ar parasto velosipēdu”; “galamērķī var nokļūt ātrāk, taču videi saudzīgākā veidā”. Kāds no aptaujas dalībniekiem atzinis, ka “šādus pasākumus pilsētā labprāt redzētu biežāk”.

Atgādinām, ka bezmaksas izbraucieni ar elektriskajiem velosipēdiem Cēsīs un Valmierā būs pieejami vēl līdz 28. augustam. Velosipēdi ik dienas no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 pieejami Cēsīs, Pils laukumā 1, savukārt Valmierā – Cēsu ielā 4. Iepriekšēja rezervācija nav paredzēta.

Papildus informējam, ka Valmierā īsiem izmēģinājumiem uz vietas pieejams arī kravas velosipēds.

Izbraucieni ar elektriskajiem velosipēdiem tiek īstenoti Eiropas Savienības Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projekta MARA ietvaros, ko Latvijā īsteno Vidzemes plānošanas reģions. Pakalpojumu Cēsīs nodrošina SIA “Aktīvā tūrisma centrs Eži”, savukārt Valmierā – SIA “Velokurjers”.

Attēlā: Apkopotie statistikas dati par pirmo nedēļu kopš sākušies bezmaksas izmēģinājumi

 

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, anita.abolina@vidzeme.lv