Aktualitātes karjeras izglītībā

Atpakaļ

Savas karjeras turpmākos soļus plānojot, 2019.gada 31.janvarī,  8. un 9.klases jaunieši devās iepazīties ar profesionālās izglītības iestādēm  – Smiltenes tehnikumu un Valmieras tehnikumu, kā arī ielūkojāmies ViA (Vidzemes augstskolas) studiju vidē. Smiltenes tehnikumā,  viesmīlīgi tikām izvadāti pa dažādām profesiju laboratorijām – veterinārijas klīnikā, bijām aculiecinieki operācijas gaitai; mašīnu servisā vērojām kā tehnikuma jaunieši mācās remontēt dažādus motorus; mācību virtuvē un viesnīcas numuriņā varējām iztēloties, ka darbojas viesmīļi un ēdināšanas speciālisti. Savukārt Valmieras tehnikums apbūra ar savu moderno mehatronikas klasi, pārtikas pārstrādes laboratorijām, mācību vidi. ViA tikamies ar IT speciālitates un žurnālistikas studentēm,uzzinājam par studiju virzieniem, studentu darbīgo ikdienu. Informācijas daudz, un arī ierosmes nākotnes plāniem.

Karjeras izglītojošo pasākumu organizēja skolas pedagoģe karjeras konsultante E. Gulbe sadarbībā ar 8. un 9.klases audzinātājām B.Paleju un L. Vāveri.

Pedagogs – karjeras konsultants E.Gulbe