Akcija #Domā Digitāli no 18. līdz 29. maijam

Atpakaļ

Aicinām bibliotekārus aktīvi piedalīties iniciatīvā “Domā digitāli!”, kuras ietvaros no 18. līdz 29. maijam desmit darba dienu laikā notiks attālināti pasākumi – tiešsaistes lekcijas, vebināri un meistarklases, kuru galvenā mērķauditorija ir uzņēmēji, taču ko interesantu sev varēs atrast jebkurš. Tēmas ietver e-uzņēmumu dibināšanu un vadību, digitālās prasmes un rīkus attālināta darba un komunikācijas plānošanai un organizēšanai, e-paraksta dažādās iespējas, kultūru un radošumu digitālajā vidē, digitālā mārketinga pamatus, biznesa uzsākšanu un tirdzniecību e-vidē, grāmatvedības un finanšu pārvaldību.

Izglītojošie pasākumi būs pieejami gan Facebook, gan arī dažādās tiešsaistes platformās, uz kurām vedīs saite, kas būs norādīta programmā konkrētajā dienā. Desmit dienu programma skatāma šeit https://www.gudralatvija.lv/doma-digitali

Aicinām bibliotekārus apmeklēt piedāvātos pasākumus e-vidē, kā arī informēt bibliotēku lietotājus, jo īpaši uzņēmējus par šo iespēju! Aicinām publicēt informāciju mājaslapā, izmantojot e-pastam pievienotos publicitātes materiālus, un dalīties sociālajos tīklos.

5.diena jeb 22. maijs, piektdiena paredzēta sarunām par kultūru, radošumu un inovācijāmhttps://www.facebook.com/events/2644242452510275/

Programmā:

PIRMĀ DAĻA
🎤 10:00 – 10:40 “Kļūsti par bibliotēkas lietotāju – lasi e-grāmatas no mājām”
10:00 – 10:20 3td e-GRĀMATU bibliotēka – ILMA ELSBERGA, Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente, un OLGA KRONBERGA, Valmieras bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļas vadītāja, 3td e-GRĀMATU bibliotēkas vēstnese, runāsim par lasīšanas nozīmi vispār, par e-grāmatām, kā arī pieteiksim lasīšanas konkursu ar balvu no apgāda “Zvaigzne ABC”.
10:20 – 10:40 Starptautiski atzītu izdevēju e-grāmatu piekļuve Tavā mājas datorā – AGRITA SAGALAJEVA, Kultūras informācijas sistēmu centra programmas “Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” koordinatore

OTRĀ DAĻA
🎤 10:45 – 11:15 Abstrakto akvareļu gleznošanas online nodarbība: Kad ar roku darāmā māksla pēkšņi kļūst digitāla? Kā māksliniekam piemēroties digitāliem risinājumiem? Par to un iedvesmu dzīvē stāstīs māksliniece, cēsniece, ALISE ĶĪNASTA, kura īsā video lekcijā arī parādīs, kā mājas apstākļos gleznot abstraktu akvareļu tehnikā un, kā ikviens var kļūt par mākslinieku.
🎤 11:15 – 12:00 Ideju vētra un diskusija “Noķer dronu!” ar Cēsu digitālā centra vadītāju ALEKSANDRU ĻUBINSKI būs veltīta tehnoloģiju sapņiem un būs pilnīga dauzīšanās par un ap trakām tehnoloģiskām idejām, lai risinātu dažādas ikdienišķas likstas mūsu sadzīvē. Ideju vētrā ļausimies sapņot par dzīvi 2050. gadā. Diskusijā varēs piedalīties ikviens skatītājs, piedaloties ar saviem priekšlikumiem un drosmīgām idejām. Labāko ideju autoriem – pārsteiguma balvas no Cēsu novada pašvaldības.

Preses relize Doma digitali 18-29 maijs 2020